Keď sme ti pred pár týždňami písali o aplikácii Your Phone, ešte nebolo známe, kedy sa objaví plná verzia v systéme Windows. Microsoft však prezradil, že sa jej dočkáme už v októbrovej aktualizácii, ktorá začne prúdiť už o pár dní.

Aplikácia Your Phone slúži na zrkadlenie obrazu z telefónu na zariadenia s Windows 10. Nezáleží pritom, na akom operačnom systéme je založený smartfón. Aplikácia sľubuje fungovanie ako s Androidom, tak aj s iOS. Kým doteraz bola aplikácia dostupná len pre členov Insider Programu, teraz sa dostane už na všetky zariadenia. Stane sa tak už 10. októbra, kedy je naplánovaná veľká jesenná aktualizácia Windows 10.

Zrkadlenie obsahu a notifikácie

V testovacej verzii však jedinou funkciou bolo zrkadlenie fotografií. Spoločnosť Microsoft ale oznámila, že plná verzia bude podporovať zrkadlenie ľubovoľnej aplikácie a takisto synchronizáciu notifikácií a prichádzajúcich správ. Ide tak o významný krok k tomu, aby boli všetky zariadenia navzájom prepojené a to bez ohľadu na to, na akom systéme sú postavené. Niečo podobné pritom už dlhšiu dobu umožňuje  Apple, služba je však obmedzená len na produkty značky.

Zverejnené je aj demo video k danej aplikácii, no v ňom môžeš vidieť zatiaľ funkcie prijímania a odpovedania na správy a synchronizáciu fotografií. Zrkadlenie aplikácií spočiatku bude fungovať len na tie, ktoré umožňujú komunikáciu (Snapchat, WhatsApp…). Postupne by však mali pribúdať aj ďalšie aplikácie a funkcie. Tie ako prvé budú dostávať zariadenia s Androidom a až neskôr tie s iOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú