Populárna aplikácia na komunikáciu WhatsApp prichádza s veľkou aktualizáciou. Po viacerých týždňoch testovania prichádza prvá beta verzia aplikácie, ktorá podporuje funkciu obraz v obraze (PiP). 

Táto vychytávka sa prvýkrát testovala zhruba pred dvomi mesiacmi a vyzerá to tak, že každú chvíľou sa funkcia objaví aj v stabilnej verzii. Ak sa ti však nechce čakať, môžeš si z tohto odkazu stiahnuť beta verziu (2.18.301 a vyššie), ktorá PiP už obsahuje. Odporúčame však zálohovať si všetky dôležité údaje z aplikácie a celú aplikáciu nanovo preinštalovať, nakoľko sa funkcia nemusí hneď objaviť.

Video priamo v aplikácii

Po novom už po otvorení odkazu s videom nebudeš musieť opúšťať aplikáciu, ale video sa ti jednoducho otvorí priamo vo WhatsAppe a to v známej forme obrazu v obraze. V súčasnosti to podporujú aplikácie Instagram, Facebook, YouTube a u nás menej populárna platforma Streamable. Okno s videom je možné ľubovoľne presúvať a meniť jeho veľkosť podľa potreby. Zatvorí sa v momente, keď používateľ opustí čet, z ktorého bolo video spustené. Ako to funguje si môžeš pozrieť vo videu nižšie.

Prečítaj si tiež
Facebook, WhatsApp aj Google už čelia žalobám za nedodržanie GDPR

Podobnú funkciu majú aj zariadenia s iOS, no v ich prípade sa video prehráva aj po opustení četu a používateľ tak môže naďalej sledovať video a popri tom robiť v aplikácii niečo iné. Snáď sa toho dočkáme čoskoro aj na Androide. Časom možno pribudnú aj ďalšie aplikácie, ako napríklad Twitter či Twitch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom