Jedna z najlepších navigácií dostáva niekoľko vylepšení. Waze, ktorý okrem navigovania dokáže vodiča informovať o dopravnej, či poveternostnej situácii, sa po dlhšej dobe zmení a okrem zlepšeného používateľského prostredia bude dizajnovo mierne vynovený. O novinkách informoval portál 9to5google.com.

Zefektívnenie odoslania hlásenia

Waze má naozaj silnú komunitu medzi používateľmi a teší sa veľkej obľube. Vodiči si prostredníctvom tejto aplikácie môžu navzájom pomáhať tým, že ostatných informujú o situácii na cestách. Práve táto činnosť sa teraz významne zjednoduší v prostredí aplikácie.

Kým doteraz sa používateľ musel k hláseniu preklikať cez niekoľko možnosti a ručne odosielať hlásenia, v najnovšej aktualizácii otvorí nová ikona s označením dopravných problémov prepracovanú ponuku s otázkou „Čo vidíš?“. Následne bude môcť posádka hlásiť situáciu a podmienky na vozovke aj mimo nej a po pár sekundách automaticky odošle hlásenie.

Samotné kategórie sa výraznejšie nezmenili: dopravné podmienky, nehoda, činnosť polície (radary), nepriaznivé počasie, zablokované jazdné pruhy, uzávierky ciest a ďalšie. V rámci nich nechýba hlásenie nebezpečných výtlkov, nefunkčnosť semaforov alebo ceny palív.

Nový dizajn, aj odobratie možností

Okrem novej funkcionality dostáva tlačidlo pre hlásenie dopravných problémov aj nový dizajn. Namiesto bubliny v oranžovom krúžku sa tam teraz nachádza žltý trojuholník s pluskom vo vnútri.

Zdá sa však, že niektoré funkcie a hlásenia boli z aplikácie odobraté a ich opätovný návrat je otázny. Pri nahlasovaní „Nebezpečenstva“ na ceste zmizla možnosť reportovať zrazené zviera, zver v okolí cesty či vozidlo blokujúce jazdný pruh. Namiesto tretej možnosti sa ponuka zmenila na „Auto na krajnici“.

Nová aktualizácia by sa mala postupne rozšíriť všetkým používateľom s operačnými systémami iOS a Android. Novinka neobíde ani Android Auto a CarPlay.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú