Žeby konečne reálne a užitočné využitie rozšírenej reality? Vývojár ukázal nový spôsob, akým je možné kopírovať objekty z reálneho sveta a vložiť ich napríklad do digitálnych dokumentov v externom zariadení.

Rozšírená realita si k nám pomaly razí cestu a hoci jej využitie a ukážk doposiaľ nepreukázali nijak zvlášť užitočné riešenia, zdá sa, že smerujeme do novej éry. Portál The Verge predstavil veľmi zaujímavú prácu vývojára Cyrila Diagneho, ktorý demonštroval nové využitie rozšírenej reality za pomoci smartfónu a laptopu.

Konkrétne sa jednalo o demonštráciu využitia rozšírenej reality smartfónom Google Pixel 4, pomocou ktorého bol Diagne schopný kopírovať, respektíve nasnímať objekty z reálneho sveta a vložiť ich do dokumentu vo Photoshope. Jednoducho a rýchlo tak nasnímal objekty a bez zdĺhavého preposielania cez email či iné aplikácie ich vložil priamo do externého zariadenia.

Konečne spôsob, akým môžeme prenášať objekty z reálneho do digitálneho sveta

Nasnímané obrázky dokonca ani nemusel orezávať. Momentálne ide o výskumný prototyp, ale podľa odpovedí na Diagneho video to vyzerá, že niektoré spoločnosti už na podobnom softvéri pracujú. Pravdepodobne tak môžeme očakávať, že v blízkej budúcnosti uvidíme takéto nástroje na našich smartfónoch v hojnejšom počte.

Určite by sme tak mali k dispozícii oveľa praktickejšie využitie rozšírenej reality. Zatiaľ čo doteraz sme objekty z digitálneho sveta prenášali do reálneho, ako napríklad rôzne masky na Messengeri, či digitálne obrazy nábytku, ktoré je možné umiestniť do miestnosti, teraz budeme môcť prenášať objekty z reálneho sveta do toho digitálneho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom