Ak by sme mali dať jednu radu ohľadom výberu filmov a seriálov z prostredia streamovacích služieb, rozhodne si nezakrývaj oči pred cudzojazyčným obsahom, keďže práve ten dokáže vo väčšine prípadoch prekvapiť. V mnohých krajinách sveta momentálne kraľuje tretia séria izraelského seriálu Fauda, ktorý rozhodne stojí aj za tvoju pozornosť.

O tom, že filmy a seriály pochádzajúce z krajín, kde úradným jazykom je všeličo iné ako angličtina, ťa môže presvedčiť hneď niekoľko popredných titulov na Netflixe. Za zmienku určite stojí fenomén Money Heist pochádzajúci zo Španielska, mysteriózny titul Dark z Nemecka alebo nedávno vydaná miniséria Unorthodox, ktorá je vôbec prvým seriálom na Netflixe, kde prím hrá židovský jazyk jidiš.

Túto trojicu okrem neanglického dabingu spája aj fakt, že ide o nadpriemerne hodnotené seriály streamovacej služby. Neprávom prehliadaným seriálom je, žiaľ, akčný triler Fauda, ktorý v krajine svojho vzniku oslávil s pôvodnými dvomi sériami nesmierny úspech a vyzerá to tak, že nedávno vydaná tretia séria z tohto chodníku úspechu schádzať nehodlá.

Seriál Fauda opisuje príbeh Dorona Kavillia, bývalého špeciálneho agenta a člena tajnej jednotky izraelských obranných síl. Ten po poslednej misii, kde bolo úlohou jeho jednotky odstrániť nebezpečného palestínskeho teroristu, zavesil kariéru na klinec.

Špirála udalostí ho však do predčasného dôchodku nehodlá pustiť. Samozrejme za sprievodných slov, že pôjde o poslednú akciu s nástupom súhlasí a práve tam sa začína konšpiračný príbeh s politickým kontextom a pravidelnou dávkou vybuchujúcich prestreliek.

Nenechaj si ujsť
Filmy, ktoré odhalia, ako vyzerá smrteľné šírenie pandémie vo svete

Kritici seriál vychvaľujú za jeho realistickosť a pocit konštantného diania na obrazovke so zameraním na politický konflikt tamojších krajín. Ako spomíname vyššie, úvodné dve série sú na filmových weboch hodnotené až extrémne dobre a vyzerá to tak, že pred niekoľkými dňami vydaná tretia séria hanbu predchodcom robiť nemieni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom