Masívna vlna aplikácie FaceApp otvorila brány ďalším, ktoré stoja na podobnom princípe. Jednou z takých je aj novinka AIportraits, za ktorou stoja výskumníci z MIT – informuje Thenextweb. Z bežnej fotky vytvorí renesančný obraz, ktorý na prvý pohľad vôbec nepôsobí, akoby bol vytvorený počítačom. 

Spočiatku to boli instagramové filtre, neskôr AR emoji a teraz tu máme aplikácie, ktoré využívajú umelú inteligenciu k tomu, aby zmenili náš výzor. Kým FaceApp vytvára predovšetkým fotografie toho, ako by sme vyzerali o niekoľko rokov, AIportraits robí niečo úplne iné. Pomocou umelej inteligencie vytvára renesančné maľby, ale aj iné, abstrakčnejšie štýly.

Umelecké dielo jedným kliknutím

Predtým, než bola aplikácia vydaná, bola umelá inteligencia testovaná na 45 000 rôznych portrétoch z doby ranej renesancie až po súčasné obdobie. Výsledky sú prekvapivo veľmi autentické. Aj keď ich spracovanie trochu trvá, konečný výsledok rozhodne stojí za to. Jedinou nevýhodou je to, že si nemôžeš zvoliť presné obdobie, v ktorom má byť fotografia vykreslená. Aplikácia si ho náhodne vyberie, no opätovné nahrávanie toho istého obrázka ťa určite dovedie k želanému výsledku.

 

Myslelo sa aj na detaily ako je úsmev, ktorý sa na výsledných maľbách takmer nezobrazuje. Je to dané tým, že v minulosti sa nekreslili usmiaty ľudia, nakoľko úsmevy a smiech boli spájané s komikmi a šašami. Na videu vyššie si môžeš prezrieť niekoľko zaujímavých výtvorov známych ľudí.

Momentálne je stránka značne preťažená a môže sa preto stať, že sa ti na prvýkrát na ňu nepodarí dostať. Samotná aplikácia dbá aj na súkromie ľudí, preto všetky nahrané fotografie sú okamžite zo serveru vymazané a tvorcovia z nich nevyužívajú žiadna dáta a informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom