Špekulácie o názvoch nových iPhonov sa ešte stále oficiálne nepotvrdili. Výrobca príslušenstva, spoločnosť ESR, však na svojom webe zaradila do ponuky obaly a sklá pre iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

Práve o týchto názvoch sa doposiaľ špekulovalo najviac a zdá sa, že aj výrobcovia príslušenstva, ktorí možno už niečo o budúcich novinkách vedia, vsádzajú práve na tieto názvy. Portál 9to5Mac informuje aj o ďalších vlastnostiach noviniek z dielne Apple.

iPhone 11 by tak mal byť priamym nástupcom iPhonu XR, ktorý ponúkne 6.1″ LCD displej a duálny fotoaparát na zadnej strane. iPhone XS by mal v tomto prípade nahradiť iPhone 11 Pro, ktorý však už príde s trojitou zadnou kamerou umiestnenou do štvorca a s vylepšeným predným fotoaparátom a menším displejom.

iPhone 11 Pro by mal disponovať podľa informácií z portálu GSMArena, iba 5.8″ displejom. Najväčší z tejto trojice zariadení by mal byť iba iPhone 11 Pro Max, ktorý nahradí iPhone XS Max a ten ponúkne 6.5″ displej a rovnaký hardvér ako pri iPhone 11 Pro. Pro verzie nových zariadení by navyše mali byť kompatibilné s novým Apple Pencil, ktorý bol predstavený spolu s novým iPadom Pro.

Zdá sa teda, že tieto dohady o názvoch nových smartfónov od Apple už budú takmer na 100 % pravdivé. Všetko sa definitívne dozvieme až na septembrovej veľkej konferencii spoločnosti Apple, kde tieto novinky oficiálne uzrú svetlo sveta.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Smartfóny