Čínsky výrobca iPhone klonov Dakele končí

Teraz čítate
Čínsky výrobca iPhone klonov Dakele končí

banner-mi5
Trh so smartfónmi rastie neuveriteľnou rýchlosťou a je nepochybne ťažké sa udržať medzi špičkou. Niektoré spoločnosti na trh prichádzajú, iní výrobcovia zase odchádzajú. K dávno zabudnutým spoločnostiam sa dnešným dňom zaradí aj spoločnosť známa predovšetkým ako „iPhone cloner“ Dakele.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame

Ding Xiuhong, CEO spoločnosti Dakele, oznámil svetu skrze populárnu čínsku sociálnu sieť Weibo, že spoločnosť sa blíži k zániku. Dakele patrilo na trhu s klonmi známych „jablkových smartfónov“ medzi stálicu, no postihol ho podobný osud ako jeho predchodcov, napr. značku iOcean.

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Dakele 3

iPhone 6 a Dakele 3

Podľa odborníkov k zániku spoločností výrazne dopomohol aj rozmach značiek Xiaomi a Meizu. Koncoví spotrebitelia stratili potrebu vlastniť kópiu zariadenia z dielne Apple a radšej si zaobstarali niečo originálne s postačujúcim výkonom. Väčšinou volili vyššie spomínaných čínskych gigantov. Iným dôvodom by mohlo byť, že výrobcovia klonov svoje pohľady tak veľmi upierali na klonovanie, až jednoducho zabudli tvoriť niečo vlastné. Náročnejší zákazník túži mať zo zariadenia pocit exkluzivity a ten klony ozaj ponúknuť nemôžu.

iOcean_rock

iOcean Rock

Myslíte si, že sa blíži koniec spoločnostiam, ktoré neprinášajú vlastné nápady a len bezhlavo kopírujú?

Zdroj: Gizchina

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Bendik
Som študentom vysokej školy, ktorý sa zaujíma o nové technológie, rád skúma, zisťuje, porovnáva a kriticky myslí. Členom redakcie som s väčšími prestávkami od januára 2016.
  • Martin Mihali

    Škoda, spoločnosť som sledoval zhruba rok dozadu, potom som nejako prestal. Nuž, tak R.I.P., dúfam, že budú mať nejaké výpredaje, možno by som si jedného takého klona aj kúpil. :D Ozaj! Ani som netušil, že iOcean už krachol. Tú ich X8-mičku som v dobe jej vzniku úplne žral a ešte aj dnes má dobré parametre. X9 ich po neúspešnom Ro(c)ku mohla zachrániť… Nuž, škoda ich…