Tento týždeň je pre spoločnosť Apple dosť nešťastný. Pred pár dňami sa objavila chyba v operačnom systéme pre Mac a tento víkend hlásili problémy aj používatelia iPhonov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Problém bol zaznamenaný z piatka na sobotu, pričom hlavnou príčinou bola zmena dátumu na 2. decembra. Systém totiž obsahoval chybu, ktorá spôsobovala pády systému po tom, čo sa v telefóne objavila notifikácia od vybranej aplikácie práve v tento dátum.

Blesková oprava

Ako dočasný problém malo byť vypnutie notifikácií od danej aplikácie, prípadne manuálne upraviť dátum na iný deň ako 2. decembra. To však už nie je nutné, nakoľko tak ako v prípade macOS, aj tu prišla oprava takmer okamžite. Klobúk dole, v tomto smere je Apple neprekonateľný a rýchlosťou riešenia krízových situácií a problémov sa radí na špičku.

Nenechaj si ujsť!
Veľká bezpečnostná chyba straší všetkých používateľov MacOS. Do počítača sa dalo dostať aj bez administrátorského hesla

Hneď sobotu ráno totiž začal rozposielať aktualizáciu (iOS 11.2), ktorá danú chybu okamžite opravila. Okrem toho obsahuje balíček noviniek aj P2P platby, čím umožňuje posielať peniaze iným používateľom iOS prostredníctvom služby iMessage. Zatiaľ je však služba dostupná len pre USA.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak