Zariadenia, či už počítače, alebo smartfóny, sú v dnešnej dobe našou neoddeliteľnou súčasťou. Zároveň ale obsahujú veľa osobných informácií, preto sa ich snažíme čo najlepšie chrániť pred útočníkmi. Vytvárame heslá, odtlačky či PIN kódy. Chyba v operačnom systéme macOS High Sierra 10.13.1 však spôsobila, že ktokoľvek sa mohol do počítača prihlásiť ako administrátor.

Navyše to dokázal bez toho, aby musel vyplniť pole s heslom. Táto závažná chyba bola objavená len včera, no našťastie bola dnes vydaná aktualizácia, ktorá ju opravuje.

Nainštaluj si ju čo najskôr!

Táto aktualizácia je už momentálne dostupná v App Store. Odporúča sa preto všetkým používateľom, aby si svoj operačný systém aktualizovali čo najskôr. Po jej nainštalovaní by sa malo zmeniť číslo zostavy z 17B48 na 17B1002. Táto chyba našťastie nie je globálna a vyskytla sa len vo verzii 10.13.1.

Pre MacRumors dokonca Apple vydal správu, v ktorej sa všetkým pužívateľom za spôsobené problémy ospravedlňuje.

‚‚Bezpečnosť je najvyššia priorita každého Apple produktu, no, bohužiaľ, sme pochybili s touto verziu systému MacOS. Keď nás v utorok popoludní na túto chybu naši bezpečnostní inžinieri upozornili, okamžite sme začali pracovať na aktualizácii, ktorá chybu odstraňuje. Dnes od 8:00 je aktualizácia dostupná na stiahnutie a bude automaticky nainštalovaná na všetkých systémoch s najnovšou verziou (10.13.1) macOs High Sierra.

Je nám to veľmi ľúto a ospravedlňujeme sa všetkým používateľom počítačov Mac, ako z dôvodu uvoľnenia tejto chyby, tak aj z dôvodu znepokojenia, že k niečomu takémuto došlo. Naši zákazníci si zaslúžia to najlepšie. Kontrolujeme všetky naše vývojové procesy, aby sme zabránili opakovaniu tejto situácie’’.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom