banner-letv-le-1S
Ďalší týždeň sa pomaly končí a prichádza nový, v poradí už 7. diel seriálu Vylepšujeme si fóny z Číny. Dnes sa pozrieme na snáď najjednoduchšiu vec, ktorú v systéme Android vieme nájsť, a to menu napájania.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Menu napájania sa otvorí v prípade, že podržíte tlačidlo napájania. Väčšinou obsahuje základné tlačidlá pre vypnutie a reštart, prepínač pre režim v lietadle a profily. Pravdepodobne vaše menu napájania vyzerá nejako takto.

GravityBox229

Toto nezáživné menu si však pomocou aplikácie GravityBox (1) vylepšíme o pár nových funkcií (2). Aktivovať môžeme rozšírené menu pre reštartovanie (4), ktoré ponúka priamo reštart do recovery alebo softvérový reštart, ktorý vypne iba základné procesy a systém za reštartuje bez vypnutia zariadenia, čo je potenciálne rýchlejšie, ale neprejavia sa zmeny ako výmena kariet SIM a iné. Nič nám nebráni pridať tiež tlačidlo pre výrobu screenshotu, ba dokonca na záznam obrazovky do videa, čo je na Android zariadeniach trochu náročnejší dej a na Google Play existuje celá kopa platených aplikácií, ktoré to pomôžu vyriešiť. Cez GravityBox všetko vyriešite ľahko a zadarmo.

Existuje tiež oficiálny spôsob, ktorý pre záznam obrazovky nevyžaduje ani ROOT. Stačí pripojiť vaše zariadenie k PC. A v PC mať nainštalované ovládače a ADB (Android Debug Bridge), ktorý slúži na sprostredkovanie komunikácie medzi pc a mobilom. Inštalácií a používaniu ADB sa budeme venovať v neskorších dieloch tohto seriálu. Ak si túto prácu chcete uľahčiť, ovládače aj ADB za vás nainštaluje program Mobogenie. Súbor adb.exe následne nájdeme v inštalačnom priečinku tohto programu. Cez CMD potom stačí zadať adresu a spustiť adb.exe s argumentom devices, aby sme sa presvedčili, že mobil je správne pripojený (USB ladenie musí byť zapnuté, Mobogenie tiež). Nahrávanie spustíte cez adb shell (pre vstup použite argument shell), kde napíšete „screenrecord “ a cestu k súboru, napríklad „screenrecord /sdcard/videa/fonyzciny7.mp4“. Nahrávanie prerušíte stlačením CTRL+C alebo automaticky po 3 minútach. Tento časový limit je možné pridaním argumentov z nasledujúcej tabuľky upraviť.

Ashampoo_Snap_2015.11.29_02h33m38s_017_Ale teraz znovu späť k menu napájania. Môžeme tiež pridať aj prepínač pre rozšírenú plochu. Výsledkom rozšírenej plochy je skrytie stavového riadka.

Dnešný diel bol trochu kratší, no nabudúce sa pustíme do trochu širšej témy a budeme nastavovať obrazovku, minimálnu hladinu jasu a povieme si viac o rozšírenej ploche.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP