Technologickým svetom v posledných hodinách otriasli správy, že Apple sa predsa nakoniec stal prvou spoločnosťou s hodnotou 1 bilión dolárov. Tento titul si vybojoval po dlhých rokoch, počas ktorých neustále spoločnosť rástla a zamestnávala aj viac pracovníkov. Zamestnanci v Apple sa nemajú vôbec zle a okrem slušnej práce majú mnoho skvelých benefitov, ktoré im môžu mnohí závidieť.

Po mnohých špekuláciách a odhadoch analytikov je Apple oficiálne prvou verejnou spoločnosťou sveta s hodnotou 1 bilión dolárov. Takýto úspech si gigant z Cupertina zaslúžil po mnohých úspešných mesiacoch a skvelých predajoch iPhonov, z ktorých dokázal vyťažiť ešte viac. Na Apple musia byť rozhodne pyšní aj samotní zamestnanci spoločnosti, ktorí však majú popri svojom zamestnaní aj mnoho jedinečných výhod. Zľavy na zariadenia, či koncerty tých najznámejších spevákov a skupín sú len zlomkom toho, čo svojim pracovníkom Apple ponúka.

Každoročne dostanú zamestnanci pri kúpe iPodu, iPadu, alebo počítača zľavu až 25 %.

Každé 3 roky zasa pracovníci môžu využiť cenovú úľavu 250 dolárov pri kúpe iPadu, či 500 dolárov pri kúpe počítača iMac. Na softvérové produkty od Apple získavajú akciu 50 %.

Rovnako si môžu polepšiť aj rodiny a známi zamestnancov v Apple, ktorí môžu dostať rôzne zľavy pri kúpe vybraných produktov.

Nenechaj si ujsť
Krok, ktorý Apple spravil pri iPhone X, bol jeden z najlepších pre celkový zisk spoločnosti

Mamičkám spoločnosť ponúka až 1 a pol roka platenej materskej dovolenky, po ktorej si môžu vziať ešte 6 týždňov neplateného voľna.

Oteckovia dostávajú možnosť využiť 6 týždňov plateného voľna.

Apple však podporuje aj zmrazovanie vajíčok.

Zobraziť celú galériu (8)
PBS NewsHour/YouTube

Nenechaj si ujsť
Apple už nie je číslo 2 medzi výrobcami smartfónov. Za posledné mesiace ho zosadil čínsky konkurent

Zamestnanci tejto biliónovej spoločnosti sa schádzajú na pivných posedeniach, kde majú k dispozícii predjedlo a pivo zdarma. Chýbať samozrejme nemôžu ani hudobné koncerty známych spevákov a skupín.

Na týchto stretnutiach si už zahral Stevie Wonder, Maroon 5, ale aj skupina OneRepublic.

Každý rok dostávajú zamestnanci pre podporu zdravého životného štýlu aj 300 dolárov na výdavky v posilovni.

Nenechaj si ujsť
Príplatky či jedlo zadarmo sú v Sillicon Valley dávno mimo. Najväčšie spoločnosti ponúkajú zamestnancom mnoho iných benefitov

Novoprijatí pracovníci majú 12 dní plateného pracovného voľna, no postupom času sa toto číslo zvyšuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom