Jedna z najočakávanejších hier roka presúva dátum svojho vydania. Nový God of War, ktorý mal patriť k hlavným ťahákom tohtoročnej hernej sezóny, bude vydaný až v budúcom roku. V rozhovore pre PlayStation Blog to potvrdil šéf PlayStation Studios, Hermen Hulst.

Dôvodom presunutia hry na rok 2022 je podľa Hulsta predovšetkým poskytnutie dodatočného času vývojárom zo Santa Monica, ktorí by za odmenu mali doručiť „presne takú hru, akú si od God of War hráči sľubujú.“

Rozhovor zároveň priblížil, že God of War aj chystaný siedmy diel Gran Turismo sa okrem PS5 dostanú aj na PlayStation 4. Táto správa prichádza ako menšie prekvapenie, predovšetkým pri Gran Turismo, ktoré bolo doposiaľ propagované ako čistokrvná exkluzivita na PlayStation 5.

Krok predstaviť hry na oboch platformách je zdôvodnený predovšetkým masívnou hráčskou základňou predstavujúcou 110 miliónov PS4 hráčov, ktorú podľa šéfa PS Studios v Sony nemôžu ignorovať.

Pod rozhodnutie sa však určite podpísal aj celosvetový nedostatok PS5, ktoré sa zďaleka nevyrábajú tak rýchlo, aby pokryli vysoký dopyt po konzole a zatiaľ ich vlastní „len“ necelých 9 miliónov hráčov.

Otázny aj Horizon, exkluzivity aj na PC

Prekvapivou správou je, že Horizon Forbidden West, ktorý sa nám nedávno predstavil v nadupanej upútavke, rovnako nemá vydanie v tomto roku isté. Podľa Hulsta vývoj hry napreduje uspokojivo a nateraz vyzerá, že očakávaná PS exkluzivita by mala doraziť včas, vo vyjadreniach bol však zástupca Sony opatrný a tohtoročné vydanie nemusí byť takou tutovkou, ako sa môže zdať.

Odhalené zároveň bolo, že Sony v súčasnosti pracuje na vývoji najmenej 25 exkluzivít pre PlayStation, ktoré sa však budú dostávať aj na PC. Hulst v tejto súvislosti nezabudol pripomenúť nedávne vydanie Days Gone, nie je ale tajomstvom, že hra sa na PC zďaleka neteší takej popularite ako napríklad Horizon Zero Dawn, ktorý sa k PC hráčom dostal v auguste minulého roka.

Isté je, že pokračovanie zombie akcie nevznikne, vývojári z Bend Studio, ktorí sa o Days Gone postarali, majú aktuálne pracovať na novej hernej značke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom