Sony v rámci svojho State of Play streamu konečne predstavilo nádhernú PS5 exkluzivitu Horizon Forbidden West. Vo viac ako 14 minútach dlho očakávaného sequelu sa nám ukázala hlavná hrdinka Aloy, úžasne spracované detailné prostredie aj podvodný svet, ktorý je zároveň jednou z najväčších noviniek.

Vývojári z Guerilla Games si ale pre jedno z najočakávanejších konzolových pokračovaní toho pripravili oveľa viac. Krátka ukážka nám ďalej predstavila nové prístroje a zbrane, prepracovanejší súbojový systém aj nové druhy mechazvierat.

NEPREHLIADNI
God of War a Uncharted mimo PlayStationu. Sony chce svoje najslávnejšie značky vypustiť aj na mobily

Výživný gameplay ukázal akciu aj podvodný svet

Ukážka začína krátkou cutscénou, kedy Aloy spovedá jedného z preživších po prepadnutí kmeňom Tenakth. Ten jej podá informáciu o jazdcoch na mechanických dinosauroch, čo Aloy hneď zaujme a plynulo prejdeme do skutočného gameplayu priamo z PS5.

Po chvíľke tu máme aj prvú akciu a Aloy sa ocitne v obkľúčení mechanických raptorov. Tým sa snaží utiecť aj pomocou dymovej clony a po sekvencii šplhania po skalách a skokov jej nezostáva nič iné, než sa vrhnúť pod vodu. Nielen, že sa to pod hladinou hmýri životom a vyzerá to úchvatne, ale zároveň to dáva hre nový rozmer a lokality, ktoré budú môcť hráči neobmedzene objavovať aj obdivovať.

Nové typy nepriateľov v neprebádaných lokalitách

Ďalej si v ukážke užijeme prepadnutie zo zálohy, menší súboj s jazdcom vybaveným obrovským kladivom aj skrotenie raptora, na ktorom sa potom Aloy chvíľku prevezie. Strhujúcim zážitkom je určite aj finálny súboj s obrovským mechanickým slonom označovaným ako Tremortusk. Aloy okrem ikonického luku používa aj smrtiaci oštep, účinné granáty a mnohé ďalšie technické vychytávky, ktoré sa navyše budú dať vylepšovať.

Lovkyňa sa na konci stretne aj so záhadnou červenou búrkou ohrozujúcou život na planéte a video nás zanechá v napätí z nadchádzajúcich udalostí. Ako už názov tohto pokračovania napovedá, príbeh sa bude odohrávať na doposiaľ neprebádanom území západného pobrežia Ameriky.

Podľa vyjadrenia Bena McCawa, príbehového režiséra hry, zatiaľ nie je známy presný dátum vydania, ale vývoj je v plnom prúde a už čoskoro by sme sa mali dozvedieť viac. Horizon Forbidden West vyjde pre konzoly PlayStation 4 a PlayStation 5 aj s podporou DualSense.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom