Japonská herná spoločnosť Sony neplánuje pokračovať vo vývoji svojej postapokalyptickej exkluzivity Days Gone z roku 2019, informuje Bloomberg. Hra si na seba síce dokázala zarobiť, zástupcom Sony sa však nepáčili rozporuplné ohlasy hráčov i recenzentov.

Oficiálne predaje hry z roku 2019 Sony doposiaľ nepredstavilo, čo samo o sebe naznačuje, že v prípade Days Gone nešlo o taký trhák, aký si japonská spoločnosť i vývojárske štúdio Sony Bend predstavovali.

Napriek tomu hra dokázala skončiť v zelených číslach a vývojári chceli pustiť do pokračovania. Tento návrh mal byť ale podľa rešpektovaného novinára Jasona Schreiera zo strany Sony zamietnutý a namiesto toho sa kapacity oregonského štúdia rozhodli využiť na podporu vývoja svojich overených značiek.

Nespokojnosť a odchody

Jedna časť tímu mala začať pod správou Naughty Dog pracovať na multiplayerovej hre, druhá zasa podporovať vývoj nového prídavku do série Uncharted. Zo Sony Bend sa tak v zásade stalo podporné štúdio, čo sa samozrejme viacerým členom nepáčilo a štúdio opustili.

Prečítaj si aj
Majitelia PS5 sa budú veľmi báť. Exkluzívne sa dočkajú nového temného hororu, pozri si mrazivý trailer

Medzi skupinu nespokojných vývojárov sa sa zaradili aj vysokopostavení členovia štúdia ako šéf vývoja Days Gone, Jeff Ross, alebo režisér a scenárista hry, John Garvin.

Zostávajúci členovia Sony Bend mali oprávnený strach, že budú plne integrovaní pod správu Naughty Dog, mali preto požiadať Sony, aby sa z vývoja Uncharted stiahli a mohli sa sústrediť na vlastnú hru. Sony malo žiadosti vyhovieť, novou hrou však už nemá byť pokračovanie Days Gone.

Unchartedthegame.com

Podľa Bloombergu sa v Sony momentálne upriamujú predovšetkým na svoje vysokoprofilové štúdiá a úspešné značky. Reštrukturalizáciou len nedávno prešlo štúdio Sony Japan, ktoré má pre zmenu podporovať vývojárov ASOBI, tvorcov Astro’s Playroom.

Aj v tomto prípade výsledkom bol odchod viacerých známych členov vývojárskeho tímu, ktorí sa vo veľkom pričinili na vývoji hier ako Bloodborne, The Last Guardian, Gravity Rush alebo Demon’s Souls.

Sústredenie Sony na svoje známe značky rovnako potvrdzuje aj vývoj novej verzie The Last of Us, určenej pre konzolu PlayStation 5. Na hre má v súčasnosti pracovať Naughty Dog v spolupráci s členmi bývalého štúdia VASG.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom