Len pár dní po Novom roku prichádzajú nové informácie o smartfónoch, ktorých premiéra je ešte len naplánovaná. Tentokrát je reč o zariadení z dielne Sony, ktoré je v posledných rokoch ako topiaca sa loď.

V známom porovnávacom nástroji Antutu sa objavilo záhadné zariadenie, ktoré nesie označenie I8134. Síce nie je jasne napísané, že ide o nadchádzajúcu vlajkovú loď spoločnosti Sony, no práve jej zariadenia sú označované podobným štýlom a vždy abecedne (predchádzajúci model niesol označenie H8416, G8141 atď.). Možno tak logicky predpokladať, že aj v tomto prípade ide o smartfón tejto japonskej spoločnosti a vzhľadom na dosiahnutý výsledok pôjde o pripravovanú vlajkovú loď Xperiu XZ4.

Medzi Androidmi nemá konkurenciu

Príbeh značky Sony je veľmi smutný. Kedysi popredný výrobca smartfón nestihol nasadnúť na rozbehnutý vlak a postupne strácal u zákazníkov záujem. Nie žeby tieto smartfóny boli zlé, no jednoducho nedokázali natoľko zaujať ako konkurencia. Kým všetci sa snažili prísť s čo najmenšími rámikmi, Sony sa stále držalo svojho dizajnu Omni Balance, ktoré sláva je už dávno za nami. Posledné mesiace sa však zdá, že Sony to so smartfónmi nezabalilo a snaží sa získať priazeň zákazníkov späť.

Aj keď výsledky benchmarkov už dávno nie sú tak smerodajné ako kedysi, môže to aspoň z časti načrtnúť približný výkon zariadenia. Aj keď to nie je to najhlavnejšie pri smartfóne, tak výrobcovia sa týmito číslami veľmi radi oháňajú. Teraz sa v ňom objavilo zariadenie s kódovým označením I8134, ktoré ako bolo spomenuté, môže značiť nadchádzajúcu Xperiu XZ4.

Výsledné skóre je viac než obdivuhodné a ide zatiaľ o najlepší výsledok, aký bol dosiahnutý zariadením s Androidom. Takmer 400 000 bodov značí poriadnu porciu výkonu, ktorú nedosiahol ani pripravovaný Galaxy S10 (360 000 b).

Takýto výsledok značí len jedno a to že tento smartfón bude poháňaný procesorom Snapdragon 855, ktorý je vyrobený 7 nm procesom. V prípade že ide skutočne o Xperiu XZ4, tak zvyšok hardvéru by podľa doterajších informácií mal zahŕňať 6 GB RAM, 6,5″ displej s pomerom 21:9, ktorý nebude mať výrez ani dieru a batériu s kapacitou 3900 mAh. Dizajn prednej strany je veľmi podobný Samsungom, čo je pre tých, ktorí neprišli na chuť výrezom a dieram v displeji veľmi dobrá správa a práve to by mohlo Sony pomôcť v predajoch.

Všetko podstatné by sme sa mali dozvedieť počas MWC 2019 v Barcelone, ktoré sa koná 25. – 28. februára. Okrem Sony tam svoju vlajkovú loď pravdepodobne predstaví Samsung či LG, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Sony