Spočiatku arogantný človek, ku koncu odhodlaný a dobrý superhrdina. Tak znie veľmi skrátená verzia príbehu Tonyho Starka. Od roku 2008 to bol práve on, kto nás sprevádzal naprieč filmami MCU až po jeho smrť. Mali ste popri tom všetkom pocit, že ste ho naozaj dobre poznali? Nuž, ako teraz zisťujeme, v Avengers: Endgame Iron Man potvrdil, že nie je ten, za koho sme ho považovali.

Supehrdinovia sa vo filme Avengers: Infinity War stretli s niečím, na čo neboli zvyknutí. S prehrou. Naprieč spolupráci nedokázali poraziť Thanosa, ktorý predsa len vyzbieral všetky Kamene nekonečna a vymazal polovicu života vo vesmíre. Nie nadarmo sa však nazývajú “Pomstitelia.”

Hrdinovia po 5 rokoch zistili, ako nakoniec zvrátiť lusknutie Šialeného Titána. Cestovali späť v čase, vyzbierali Kamene nekonečna a nakoniec všetkých zachránili. Popri tomto pláne, ktorý Ant-Man pomenoval “Time Heist,” sa toho mnoho stalo. Dnes sa konkrétne pozrieme na chvíľu, kedy sa Tony stretol so svojím mŕtvym otcom, Howardom Starkom. Čo tento moment nenápadne potvrdil?

Tony Stark stretáva svojho otca

Superhrdinovia spočiatku mierne zlyhali a nepodarilo sa im získať Tesseract. Iron Man a Captain America teda opäť cestovali v čase, tentokrát do roku 1970. Spolu s nimi sme sa ocitli na vojenskej základni, kde pracovali ľudia ako Hank Pym či Peggy Carter.

Zobraziť celú galériu (1)
Marvel Entertainment/Youtube

Nenechaj si ujsť
Toto sú najočakávanejšie filmy leta 2019. Na ktorý sa tešíš najviac?

Okrem iného ide aj o miesto, kde sa zrodil S.H.I.E.L.D., no dnes sa zameriame na rozhovor s Howardom, ktorý tam Tony viedol. Keď sa Tonymu podarilo ukradnúť Tesseract, vychádzal z vojenskej základne výťahom. A to spolu so svojím otcom, informuje EpicStream. Konverzácia medzi týmito dvoma sa obrátila na to, komu Howard nesie kvetiny a kyslú kapustu, na čo jeho otec odpovedal toto:

„Moja žena je tehotná… a bol som pridlho v kancelárii.”

Tony Stark je adoptovaný

Tí pozornejší diváci si určite budú pamätať Tonyho reakciu. Keď mu Howard povedal, že ide za svojou tehotnou ženou, teda jeho matkou, na chvíľu stuhol a zamračil sa. Presne tak, ako keby mu niekto práve povedal niečo, čomu absolútne nerozumie. Navyše sa teda opýtal, ako dlho už je tehotná. Prečo by sa to však pýtal? Veď predsa vie, kedy sa narodil. No po Howardovej odpovedi ostal ešte viac zmätený, čo môže mať len jeden dôvod.

Maria Stark v tom čase nečakala Tonyho, ale iné dieťa, pričom o tehotenstve svojej matky sa nikdy nedozvedel. To naznačuje jedno: Iron Man je adoptovaný. Ak vám to nedáva zmysel, potom treba zrak obrátiť na Iron Man komiks z roku 2013.

V ňom totižto štúdio Marvel oficiálne odhalilo, že Tony Stark bol po celý čas adoptovaný, informuje Screenrant. Jeho rodičom sa totižto narodil biologický syn s hrôzostrašnou degeneratívnou poruchou, po čom si adoptovali ďalšie dieťa – Tonyho – ktoré vychovali ako vlastné. No a film Avengers: Endgame túto skutočnosť potvrdil aj v rámci MCU.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom