Vozidlo od ambiciózneho startupu Faraday Future sa objavilo na ceste

banner-le2Možno sa pýtate, prečo píšeme o kalifornskom startupe Faraday Future. Menej známy fakt ale je, že medzi hlavných investorov do tohto startupu patrí CEO spoločnosti LeEco. LeEco je známe investovaním aj do automobilového priemyslu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Svoj prvý veľký začiatok zažil startup Faraday Future na tohtoročnej výstave CES v Las Vegas, kde ukázal svoje futuristické auto FFZERO 1. Je to síce mladý startup, no k úspechu má naozaj poriadne našliapnuté. Dokazuje to 900 akrový pozemok v Nevadskej púšti pre svoju továreň. Skúsenosti čerpá od tých najlepších inžinierov na svete, ktorí pracujú v Tesle, SpaceX, BMW a iných veľkých spoločnostiach. FFZERO 1 sa však do komerčnej výroby asi nikdy nedostane.

faraday future FZERO1-2

Koncept FFZERO1 spoločnosti Faraday Future

TIP: CES 2016: Faraday Future FFZERO1 je futuristické monštrum s 1000 koňmi

Podľa novej fotografie je však možné, že iné modely by sme mohli spoznať a vidieť na našich cestách už čoskoro. Jedná sa konkrétne o neznáme vozidlo, ktoré je zamaskované plachtou. Svojim vzhľadom sa mierne podobá na automobily značky Tesla. Samozrejme, očakávať môžeme plne elektrické vozidlo s nadupanou funkčnou výbavou.

TIP: Čínsky zabijak elektrických Tesla áut LeEco LeSee: Toto sú všetky jeho funckie

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]