Elektromobily majú na cestách nahradiť klasické autá, o čom je presvedčená aj Európska únia, ktorá tlačí automobilky k znižovaniu emisií a zvýšeniu predajov týchto modelov. Vo svojom katalógu ich má aj VW, ktorý na Slovensku ponúka dva elektromobily. Výrobca do decembra znížil ceny za VW e-Up! a e-Golf s novým „Eco“ bonusom o niekoľko tisíc eur, vďaka čomu sú teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým.

Škodovka, ako jeden z členov skupiny Volkswagen Group, nedávno predstavila nový elektrický model Citigoe iV, ktorého oficiálne ceny poznáme aj na Slovensku. So štátnou dotáciou zaň pritom zákazník zaplatí iba 9 590 € a v opačnom prípade je akciová cena stanovená na 17 590 €. Na podobnú cenovú hladinu sa teraz dostáva aj VW e-Up!, ktorý vďaka „Eco“ bonusu zlacnel o celých 4 200 € na 17 970 €. VW e-Golf je potom lacnejší až o 5 000 € a jeho cena sa zastavila na 27 980 €.

Nové ceny sú platné od 15. októbra a zľava potrvá do 20. decembra tohto roku alebo do vypredania zásob. Pred zľavou však malý e-Up stál 22 170 € a za e-Golf si výrobca pýtal 32 980 €. Skvelá akcia tak môže prilákať záujemcov o elektromobily Volkswagenu, ktoré sú teraz ešte lacnejšie. Zároveň však chce spoločnosť pripraviť cestu pre nový model ID.3, ktorý bude oficiálne dostupný už v budúcom roku a má nahradiť aktuálne ponúkaný e-Golf.

Elektrické modely VW dostali ešte lepšie ceny

Výbava v prípade tohto modelu v sérii zahŕňa dojazd podľa WLTP 231 km na jedno nabitie v režime ECO. Nabitie batérie z domácej zásuvky však trvá až 17 hodín, no pri domácej nabíjacej stanici „wallbox“ sa čas skráti na 6 hodín. Pokiaľ sa vodič rozhodne svoj e-Golf nabiť na verejnej stanici s jednosmerným prúdom, čas nabíjania na 80 % sa skráti iba na 45 minút. Elektromobil pritom ponúka obe zásuvky pre striedavý aj jednosmerný elektrický prúd.

Nenechaj si ujsť
Porovnali sme: Koľko by ťa stál život s lacným elektromobilom CITIGOe a tradičnou Fabiou? Škoda má v rukách obrovský potenciál

Vo výbave má zákazník možnosť zvoliť si množstvo doplnkových prvkov a bezpečnostných asistentov. Práve dodatočné časti výbavy môžu finálnu cenu výrazne navýšiť. Za zmienku však stojí, že aj e-Golf ponúka zvukovú signalizáciu pri pomalých rýchlostiach, avšak tá je v cenníku dostupná ako doplnková výbava za 140 €. Rovnakú možnosť má aj VW e-Up!, u ktorého je možné tento prvok dokúpiť za rovnakú cenu.

Pri tomto malom elektromobile potom dojazd na jedno nabitie činí 260 km podľa WLTP. Doba nabíjania je s CCS nabíjačkou 40 kW z 0 % na 80 % kapacity batérie za cca 60 minút. S AC nabíjaním o výkone 7,2 kW sa batéria modelu e-Up! dostane na 100% za približne 5 a pol hodiny. V prípade nabíjania z domácej zásuvky je dopĺňanie energie opäť výrazne dlhšie a môže trvať aj 16 hodín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom