Ponuka streamovacích služieb sa rozrastie o nového hráča na trhu, ktorý do svojej knižnice zaradí na rozdiel od Netflixu či HBO obsah z reálneho života o varení, bývaní, vyšetrovaní či športe. Reč je o novej službe Discovery+, ktorá si svoju svetovú premiéru odbije už začiatkom januára. Zavíta aj do Európy.

Spoločnosť Discovery včera predstavila svoju vlastnú streamovaciu službu, ktorou chce konkurovať tak ostrieľaným hráčom ako je Netflix, Amazon, Disney a ďalším streamom. Zatiaľ čo tieto služby ponúkajú divákovi najmä filmy a seriály, Discovery+ sa bude sústrediť na vysielanie obsahu zo skutočného života, pričom má ponúknuť množstvo exkluzívnych titulov.

Novinka bude spustená v zahraničí už 4. januára a pri štarte sa chce prevádzkovateľ spojiť aj s americkým operátorom Verizon, ktorý pomáhal aj streamu Disney+ a ponúka ho zákazníkom k ich paušálom.

Trh streamovacích služieb privíta novú konkurenciu od Discovery

Discovery+ má hneď na začiatku ponúknuť až 55 000 epizód seriálov, ktoré budú primárne zamerané na životný štýl, varenie, bývanie, dokumenty o prírode, paranormálnych javoch, vede, technike a ďalší obsah podobný tomu, na ktorý boli diváci zvyknutí z jeho doterajších televíznych staníc.

 

Do ponuky zaradí aj obsah od BBC, HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel, Discovery Channel a Animal Planet. Okrem toho však na tomto streame neskôr nájdeme aj vysielanie olympijských hier z Tokia v roku 2021 a ďalších športových prenosov, ktoré diváci mohli doteraz sledovať cez jeho Eurosport. Vďaka tomu si budeme môcť pozrieť napríklad aj najslávnejšie cyklistické preteky či Grandslamové turnaje.

Základné predplatné služby bolo stanovené na 4,99 dolárov mesačne s reklamami a za balík bez reklám si zákazník priplatí ďalšie 2 doláre navyše. Ceny môžu byť neskôr ekvivalentné aj v eurách po spustení služby v rámci európskych krajín.

V prvej vlne spustenia služby bude 25 krajín, medzi nimi aj Írsko, Veľká Británia či India. Zatiaľ nie je známe, kedy Discovery+ príde na Slovensko, no stream plánuje zavítať aj do Európy, kde vo viacerých krajinách, vrátane našej, ponúka aj lokalizovaný obsah s dabingom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom