Politická strana Smer-SD získala vlastný účet na TikToku. Po mesiacoch čakania však nevznikol ako novo založená stránka, ale iba premenovaním účtu Erika Kaliňáka, synovca Róberta Kaliňáka, ktorý podobným spôsobom prevzal aj stránku na Facebooku po svojom strýkovi.

Mladý Kaliňák stavil na zaužívanú stratégiu

Tentokrát sa rozhodol vytvoriť stránku Smer-SD na TikToku zo svojho osobného účtu, informuje Startitup s odvolaním na príspevok stránky Mladí SaSkári na Facebooku.

Erik Kaliňák premenoval svoj osobný TikTok na Smerácky. K tomuto jeho životnému úspechu zo srdca gratulujeme,“ komentovali Mladí SaSkári k vytvorenie účtu Smer-SD na TikToku Erikom Kaliňákom.

Erik Kaliňák premenoval svoj osobný TikTok na Smerácky. K tomuto jeho životnému úspechu zo srdca gratulujeme 👏

Posted by Mladí SaSkári on Sunday, September 5, 2021

Erik Kaliňák v minulosti spravoval na Facebooku stránku Róberta Kaliňáka. Neskôr ju prevzal pod svojim menom a aktuálne má vyše 49 000 fanúšikov a takmer 70 000 sledovateľov.

„Tú stránku som zakladal ja. Spravoval som ju a než som ju prebral, pracoval som na nej. Prevzatie stránky som prekonzultoval so strýkom. Ľudia, ktorí s týmto našim rozhodnutím neboli spokojní, zo stránky odišli,“ vyjadril sa Erik Kaliňák pre Startitup.

Na snímke podpredseda SMERu-SD Erik Kaliňák (v popredí) robí selfie počas tlačovej konferencie po pracovnom sneme strany. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Týmto spôsobom sa mu podarilo získať širokú fanúšikovskú základňu zo zabehnutého účtu. Neskôr však mladý Kaliňák prehlásil, že chce dostať Smer-SD na TikTok ako prvú slovenskú politickú stranu. Prvenstvo si však uchmatli z recesie Mladí SaSkári, ktorí si TikTok založili, aby predbehli svojho rivala.

Snímka obrazovky/TikTok

„Strana SaS má v aplikácii TikTok vytvorený profil, ktorý zakladali členovia mládežníckej organizácie Mladí SaS. Dôvodom bola recesia, keďže chceli predbehnúť bombastický plán nového člena predsedníctva Smeru-SD Erika Kaliňáka. Ten deklaroval, že dostane stranu Smer-SD na túto platformu a bude medzi prvými. Prvý už teda nebude,“ informovala Marie Stracenská z komunikačného oddelenia strany agentúru SITA.

Smerácky TikTok vytvoril z osobného účtu

S podobnou stratégiou a premenovaním osobného účtu na TikToku tak Erik Kaliňák vytvoril stránku Smer-SD, ktorá má momentálne niečo málo cez 2000 sledovateľov a cez 30 000 lajkov.

Najsledovanejším príspevkom na tomto účte sa pritom stalo video vystrihnuté z rozhovoru Róberta Kaliňáka v Diskusnom klube portálu Startitup, ktorý v ňom komentoval názorovú rozdielnosť na očkovanie.

@smer_sd_tiktok

Je dôležité mať svoj názor, ale ešte dôležitejšie je rešpektovať názor iných. O tom je demokracia.✌🏻 #vsetci #sme #agenti #kalinak #smer #blaha

♬ original sound – SMER – SD

Video si v čase písania článku pozrelo 98 500 ľudí. Celkovo doteraz Smer-SD na TikToku zverejnil 43 videí, pričom priemerne získava 576 lajkov a 24,2 tisíc videní.

Žiadne z videí však neobsahuje komentáre. Percentuálny podiel unikátnych užívateľov (Engagement Rate), ktorí reagovali na príspevky účtu Smer-SD na TikToku dosahuje 1,91 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú