Vlaky jazdiace po slovenských železniciach neraz svoj príchod do stanice zmeškajú aj o pekných pár desiatok minút. Cestujúci v Japonsku sú však zvyknutí na úplne iný štandard a každý vlak tam prichádza a odchádza na sekundu presne. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Za pochybenie prišlo ospravedlnenie

Narozdiel od slovenských železníc si vedia tie japonské udržať perfektné načasovanie príchodov a odchodov vlakov. Tento presný systém však teraz postihla malá chyba, keď pracovníci pustili vlak zo stanice medzi Tokiom a Cukubou o 20 sekúnd skôr. Keďže japonské železnice neakceptujú žiadne skoršie či neskoršie odchody, cestujúcim sa spoločnosť ospravedlnila.

Nenechaj si ujsť
India a Japonsko spojili svoje sily, aby vybudovali jedinečnú vysokorýchlostnú železničnú trať. V krajine zmietanej chudobou sa budú diať veľké veci

Z prístupu japonskej spoločnosti by si však mali zobrať príklad slovenské železnice, ktoré neraz neohlásia ani niekoľkominútové meškanie. „Pracovníci nedostatočne skontrolovali čas odchodu.“ – vyjadrenie Metropolian Intercity Railway Company. S takouto situáciou sa u nás na Slovenku zrejme tak skoro nestretneme, a tak cestujúci musia stále akceptovať nie práve najpresnejšie odchody a príchody našich „Shinkansenov“.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]