Nová beta verzia iOS 13.4 obsahuje vo svojom zdrojovom kóde funkcie, ktoré premenia iPhone či Apple Watch na kľúč od auta. Už čoskoro sa tak funkcie CarKey zrejme dočkáme aj v praxi, informuje portál MacRumors.

Ako píše 9to5mac, pomocou tejto novej funkcie by malo byť možné odomykať akékoľvek auto, ktoré disponuje možnosťami takzvaného „bezkľúčového odomykania a štartovania“. iPhone a hodinky Apple Watch budú na prístup do auta využívať technológiu NFC. Tento „kľúč“ si používateľ uloží v aplikácii Wallet. Odomknutie prebehne následne tak, že používateľ jednoducho priloží svoje zariadenie k NFC čítačke na vozidle. Na výber bude možnosť overenia prístupu pomocou Face ID.

Pridanie kľúča do smartfónu má byť veľmi jednoduché, stačí totiž len svoje zariadenie položiť na NFC čítačku vo vnútri vozidla. Nahrávanie kľúča môže podľa Apple trvať niekoľko minút a na záver procesu stačí do aplikácie vložiť párovací kód poskytovaný predajcom vozidla, prípadne bude tento kód možné získať pomocou oficiálnej aplikácie k automobilu.

Ak všetko prebehne v poriadku, kľúč by sa mal zobraziť v aplikácií Wallet, odkiaľ ho možno jednoducho nahrať do hodiniek Apple Watch. Vytvorený kľúč je tiež možné podľa Applu zdieľať s inými používateľmi. Ďalším používateľom je tiež možné nastaviť rôzne obmedzenia, ako napríklad to, že si budú môcť vozidlo iba otvoriť a nie ho aj naštartovať.

Apple už údajne rokuje s výrobcami automobilov, aby bola funkcia CarKey súčasťou všetkých vozidiel s podporou NFC kľúčov, čo by znamenalo ešte jednoduchšie a rýchlejšie spárovanie s vozidlom. CarKey by mal byť k dispozícii pre všetkých používateľov pri vypustení stabilnej verzie iOS 13.4, ktorá sa dostane von už v najbližších mesiacoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom