Trvalo to niekoľko skvelých období, no čas konca sa pomaly blíži. Konečne sme sa totižto dostali do finále seriálu Hry o tróny. Od záveru ságy nás delí už len šesť epizód, čo znamená, že mnoho z postáv sa už onedlho stretne s ich definitívnym koncom.

Keďže sa príbeh opatrne vyvíja po dobu desaťročí (od kníh Georgea R.R. Martina), je pre producentov seriálu veľmi dôležité, aby sa na povrch nedostali žiadne spoilery či iné informácie ohľadom vývoja deja v poslednej sérii. Niekedy však naozaj nie je v ich silách uistiť sa, že nikto do tajomstiev nenahliadne. Niektoré veci sa totižto naozaj nedajú ukryť – ako napríklad výsledok epickej bitky, ku ktorej sa schyľuje.

Šľachetní fanúšikovia Piesňe ľadu a ohňa sa opäť raz predviedli a prostredníctvom ich stránky Watchers on the Wall nám sprostredkovali naozaj nevídané zábery. Hlavným záujmom videa je skutočný Winterfell, ktorý bol dávnejšie rozšírený. Na prekvapenie mnohých sa však domov Starkovcov objavuje v plameňoch, ktoré sa zdajú byť neovládateľné. Video, ktoré si môžete pozrieť nižšie, zreteľne ukazuje horiacu pevnosť, čo znamená, že ak nejde o dôsledok nešikovného pracovníka, ktorý si nevie zapáliť cigaretu, môžeme si byť stopercentne istí, že Winterfell padne pred koncom ságy.


Nenechaj si ujsť
Tehotná Daenerys a odhalený dátum premiéry poslednej série Game of Thrones? Máme sa na čo tešiť

Spolu s predchádzajúcimi únikmi informácií a fotiek z produkčnej aktivity v meste Moneyglass môžeme s veľkou istotou predpovedať jednu udalosť. Všetko naznačuje tomu, že posledná séria zahrnie obrovskú bitku pri hrade Winterfell, ktorú Severania prehrajú. Môžeme len hádať, kto oheň založil – vo svete Westerosu totižto existuje mnoho kandidátov, ktorí o niečom podobnom snívajú.

Oheň ešte stále môže byť v post-produkcii pozmenený na ničivé modré plamene Viseriona či zelené plamene. Podľa všetkých dostupných informácií však s najväčšou pravdepodobnosťou ide o ľudský útok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom