My reči „ajtíčkárov“ až tak nerozumieme a občas je pre nás španielskou dedinou. Na druhej strane, pre špecialistov pracujúcich v tomto odvetví ide o úplne bežné slová, ktoré sú potrebné pre ich prácu.

Práve na tejto myšlienke je založená nová náborová kampaň, v ktorej ČSOB prostredníctvom konceptu „španielskej dediny“ hľadá tých správnych kandidátov na otvorené IT pozície vo firme. Žiadna iná banka na Slovensku totiž aktuálne neponúka také široké možnosti uplatnenia a rôznorodosť IT projektov ako práve ČSOB.

Čoraz viac zvyšujúce sa nároky klientov v digitálnom prostredí prajú tým, ktorí študovali rôzne IT odbory a vyznajú sa v danej problematike. Len v súčasnosti je na Slovensku vytvorených niekoľko stoviek IT pozícií a slovenské firmy vedia, že nájsť tých správnych ľudí pre ich IT projekty je viac než náročné. Aj preto sa ČSOB takýmto kreatívnym spôsobom rozhodla rozhodiť siete na všetkých, ktorým pojmy ako Kotlin, JAVA, SWIFT, SoapUI, UX/CX a tak ďalej niečo hovoria.

Myslím si, že banky historicky nie sú pre IT komunity prvoplánová voľba, kde by chceli budovať svoju kariéru. Táto mantra sa však v priebehu posledných rokov menila a mení, a preto aj také tradičné a konzervatívne spoločnosti, akými sú banky a poisťovne, musia „technologicky dlh“ dobehnúť a otvárajú čoraz viac nových IT projektov.

Aj my v ČSOB kladieme dôraz na interný vývoj nových aplikácií a snažíme sa pritom používať tie najmodernejšie technológie. Okrem toho ako banka zároveň poskytujeme stabilnejšie pracovné prostredie a vieme tak osloviť tých IT špecialistov, ktorí hľadajú dlhodobejšie projekty a kariérny rast,“ uviedol Juraj Kubín, personálny konzultant pre IT v ČSOB.

Dodáva, že vybraní kandidáti môžu v ČSOB aktuálne pracovať na veľkých projektoch, ako napr. výmena core-banking systému či merge s OTP Bankou Slovensko.  

Čo hovoríš na video? Ak ťa táto sféra moderného digitálneho bankovníctva zaujíma a oblasť IT pre teba nie je španielskou dedinou, neváhaj si pozrieť voľné pracovné pozície v ČSOB na www.csob.sk/kariera a poslať svoje CV.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú