V dnešnej dobe sa ľudia v mnohých situáciách spoliehajú na drony, či už ide o nahrávane videí z veľkej výšky, alebo doručovanie zásielok. Výrobca Hoversurf na to ale ide inak a v krátkom videu predviedol jazdu svojho hoverbiku (vznášajúceho sa motocykla).

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ruský startup Hoversurf sa venuje výrobe dronov, ktoré sú schopné niesť ľudí. Jeho najnovším kúskom je hoverbike pod menom Scorpion-3. Jedná sa o akýsi dron s kapacitami pre jedného jazdca, ktorého dokáže niesť a odovzdá riadenie priamo do jeho rúk. Vzhľadovo pritom pripomína kombináciu klasickej motorky a kvadrokoptéry. Vďaka technológii kvadrokopéry prináša rýchlosť, obratnosť a stabilitu amatérom aj skúseným jazdcom.

Mnoho ľudí si toto vozidlo spája s extrémnymi športmi, no výrobca v ňom vidí skôr obrovský dopravný potenciál. Scorpion-3 sa spolieha na vlastný softvér, ktorý výrobca navrhol pre najlepšie automatické aj manuálne riadenie. Spoločnosť však myslí aj na bezpečnosť pilotov a svoju novinku preto vybavila špeciálnym systémom na automatické regulovanie výšky a obmedzovanie rýchlosti, aby sa predišlo nebezpečným nehodám.

nenechaj si ujsť
Video: Sleduj, ako sa SpaceX podaril ďalší husársky kúsok s pristátím rakety Falcon 9

Scorpion ale nie je jediným vznášajúcim sa vozidlom tohto ruského výrobcu. Minulý rok totiž ukázal podobný kúsok, no ten bolo možné riadiť ako prostredníctvom ovládača, tak aj pilotom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • peterpan

    no soudruzi molodci z rassije to akosi nedotiahli, par sekund vo vzduchu s clovekom-zda sa ze to este ani zdaleka nie je pouzitelne pre dopravu -stabilne ta masina vo vzduchu s clovekom nevydrzi(vacsie vysky uz vobec), max tak 1-2 cm nad zemou ,nie je nic extra ,myslim ze take nieco tu uz bolo davno, myslim drony v ludskej velkosti.. to su vsetko len akesi skusky-typu pokus-omyl.. letecku dopravu len tak skoro nic nenahradi.. (mam na mysli lietajuce motorky ci auta ako z filmu piaty element- to je este stale scifi a hoodne daleko od reality(ak vobec niekedy)) navyse kym to vychytaju vsetko po bezpecnostnej stranke aby sa predislo nehodam zo vzduchu kedze taka nehoda lietajucej motorky ci auta moze mat pre pasazierov fatalne nasledky doslova..