V dnešnej dobe sa ľudia v mnohých situáciách spoliehajú na drony, či už ide o nahrávane videí z veľkej výšky, alebo doručovanie zásielok. Výrobca Hoversurf na to ale ide inak a v krátkom videu predviedol jazdu svojho hoverbiku (vznášajúceho sa motocykla).

Ruský startup Hoversurf sa venuje výrobe dronov, ktoré sú schopné niesť ľudí. Jeho najnovším kúskom je hoverbike pod menom Scorpion-3. Jedná sa o akýsi dron s kapacitami pre jedného jazdca, ktorého dokáže niesť a odovzdá riadenie priamo do jeho rúk. Vzhľadovo pritom pripomína kombináciu klasickej motorky a kvadrokoptéry. Vďaka technológii kvadrokopéry prináša rýchlosť, obratnosť a stabilitu amatérom aj skúseným jazdcom.

Mnoho ľudí si toto vozidlo spája s extrémnymi športmi, no výrobca v ňom vidí skôr obrovský dopravný potenciál. Scorpion-3 sa spolieha na vlastný softvér, ktorý výrobca navrhol pre najlepšie automatické aj manuálne riadenie. Spoločnosť však myslí aj na bezpečnosť pilotov a svoju novinku preto vybavila špeciálnym systémom na automatické regulovanie výšky a obmedzovanie rýchlosti, aby sa predišlo nebezpečným nehodám.

nenechaj si ujsť
Video: Sleduj, ako sa SpaceX podaril ďalší husársky kúsok s pristátím rakety Falcon 9

Scorpion ale nie je jediným vznášajúcim sa vozidlom tohto ruského výrobcu. Minulý rok totiž ukázal podobný kúsok, no ten bolo možné riadiť ako prostredníctvom ovládača, tak aj pilotom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom