Číňania opäť posunuli latku o čosi vyššie. Výrobca smartfónov Vernee totižto do svojho nového Vernee X za necelých 215 € naložil hardvér omnoho drahších vlajkových lodí.

Iné zariadenie s takýmito špecifikáciami a cenovkou budeš hľadať asi len márne. Vernee X je skutočne skvele vyzerajúci smartfón, ktorý rozhodne nepôsobí ako 200-eurové zariadenie, práve naopak. No a ak sa k takémuto dizajnu pridá aj výkonný hardvér, ktorý takisto bežne nenájdeš v smartfónoch za túto cenu, tak tu máme nového kráľa, čo sa týka pomeru cena/výkon.

Moderný dizajn aj „full-screen“ displej

Určite so mnou budeš súhlasiť, že Vernee sa pri ich novinke „X“ v značnej miere inšpirovalo dizajnom poslednej generácie vlajkových lodí od Samsungu. Konkrétne myslím modely Galaxy S8. Na prednej strane sa totiž rozprestiera 6″ displej s 2.5D zahnutím a rozlíšením 2160 x 1080 pixelov, a teda ponúka už tak obľúbený pomer strán 18:9. Veľkosť zariadenia je pritom pomerne kompaktná, keďže okolo displeja nájdeš skutočne minimálne rámiky.

Kúpiť nadupaný Vernee X za 212 €
6 GB RAM a 6200 mAh batéria

Nad displejom ťa prekvapí nie jeden, ale rovno dva fotoaparáty, ktoré ponúkajú rozlíšenie až 13 + 5 MPx. S takýmito snímačmi nebolo pre Vernee žiaden problém implementovať do zariadenia funkciu rozpoznávania tváre, ktorá ti smartfón odomkne už za 0.2 sekundy. Na zadnej stene nájdeš takisto dvojicu fotoaparátov spolu s LED bleskom po ľavej strane. Snímače zadnej kamery majú rozlíšenie 16 + 5 MPx, ponúkajú funkciu rýchleho zaostrovania, iba 0.3 sekundy, a dokážu zaznamenávať FullHD video. Snímač odtlačkov prstov výrobca umiestnil pod fotoaparát na zadnej strane.

Obrovská batéria, obrovské pamäte

Masívny výkon tomuto zariadeniu dodáva procesor Helio P23 od MediaTeku, ktorý má 8 jadier taktovaných na 2 GHz. Procesoru sekunduje poriadna nálož pamäte RAM, ktorá dosahuje veľkosť 6 GB. Výrobca nešetril ani na úložnom priestore, ktorého je v tomto smartfóne skutočne dosť. K dispozícii máš 128 GB na svoje fotografie, hudbu či aplikácie. Ak ti je však aj toto málo, úložný priestor si môžeš rozšíriť pomocou microSD karty do veľkosti 256 GB.

Konektivita nového Vernee X ťa takisto poteší. Smartfón ti ponúka plnohodnotné LTE aj na Slovensku. To môžeš využívať pomocou dvoch NanoSIM kariet. K dispozícii ti bude takisto aj rýchly Bluetooth 4.0, spolu už s tradičnými senzormi ako senzor automatického jasu, gravitačný senzor a podobe.

Veľkým prekvapením je aj batéria. Výrobcovi sa do tela tenkého len 9.8 mm podarilo vložiť skutočne masívnu 6200 mAh batériu, ktorá ti vystačí na 3 dni bežného používania. Tú, ako je už zvykom, nie je možné vybrať. Veľká batéria potrebuje rýchle nabíjanie. To ti v tomto prípade zabezpečí USB Type-C konektor s podporou funkcie rýchleho nabíjania. Konektor ďalej disponuje funkciou OTG, pomocou ktorého môžeš k smartfónu pripojiť iné zariadenia.

Cena, ktorá ťa dostane

Vernee X beží na Androide 7.1, ktorý je doplnený o nadstavbu VOS, ktorá pôsobí naozaj minimalistickým dizajnom. Výrobca udáva, že vďaka tomuto dizajnu a dobrej optimalizácii sú animácie plynulé a reakcie systému rýchle.

Kúpiť nadupaný Vernee X za 212 €
6 GB RAM a 6200 mAh batéria

Vernee X je teda rozhodne viac, ako len zaujímavý smartfón. S cenovkou 212 €, ktorú nájdeš len v našom FonTech Shope to bude rozhodne trhák týchto vianoc.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom