Žeby filmárom konečne svitá na lepšie časy? Po nepresvedčivých tržbách Teneta, Mulan či drastickom prepade Black Widow sa kinopriemysel aj napriek zúriacej pandémii konečne vracia na správnu koľaj. Dokazujú to aj najnovšie premiéry Jamesa Bonda či Venom 2, ktoré stanovili stanovili hneď dva nové rekordy.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Na čísla tržieb sa bližšie pozrel portál Hollywood Reporter, ktorý prichádza s pozitívnymi správami. Mimoriadne úspešne dopadla rozlúčka Daniela Craiga s ikonickou úlohou Jamesa Bonda. Film za otvárací víkend na vybraných trhoch zarobil 119 miliónov dolárov, čo je zároveň nový medzinárodný rekord od vypuknutia COVID-19.

Moviestillsdb.com

Nie je čas zomrieť sa komerčnému úspechu teší aj napriek skutočnosti, že film ešte neštartoval v dvoch najsilnejších filmových baštách – Číne a v Spojených štátoch, kde je premiéra naplánovaná na 29. (Čína) a 8. októbra (USA). Silnú divácku základňu si snímka našla predovšetkým v Spojenom kráľovstve, kde sa No Time To Die v jednodňových tržbách stal vôbec najúspešnejším filmom v celej sérii o Jamesovi Bondovi.

Darí sa aj ďalším

Tržby na trhu Spojených štátov počas uplynulého víkendu naopak jednoznačne ovládol Venom: Carnage prichádza, ktorý tu debutoval s úctyhodnými 90 miliónmi. Aj v tomto prípade o nový pandemický rekord, tentokrát stanovený na domácom americkom trhu. Doposiaľ rekord držala snímka Black Widow, ktorá však po otváracom víkende v tržbách prudko spadla.

Venom: Carnage prichádza si v tržbách dokonca vedie ešte lepšie ako jeho predchodca z roku 2018, ktorý sa v kinách objavil ešte pred pandémiou. Film vtedy kritici zadupali pod zem, diváci však mali iný názor a pôvodný Venom nakoniec dokázal zarobiť 856 miliónov.

Nový diel série tento úspech kvôli pandémii takmer s istotou nenaplní, napriek tomu má novinka podľa Variety predpoklady stať sa jedným z najzárobkovejších filmov roka. O mnohom napovie premiéra na ďalších trhoch, kde sa novinka ešte len chystá. U nás je premiéra naplánovaná na 14. októbra.

Určite nezmeškaj
PREHĽAD: Bombastická nálož filmov v slovenských kinách. Príde Duna aj očakávaná komiksovka

Významný míľnik zaznamenal aj sci-fi epos Duna od režiséra Denisa Villeneuvea. Film sa už tretí týždeň premieta vo vybraných zahraničných krajinách a zatiaľ si vedie nad očakávania dobre – v tržbách aktuálne prekonal 100 miliónov dolárov, navyše sa Duna ešte len chystá do kín v ďalších krajinách, vrátane silných Spojených štátov alebo Číny.

Práce na pokračovaní by sa teda mohli čoskoro oficiálne rozbehnúť, otázne bude, ako veľmi výsledkom ublíži premiéra filmu na HBO Max, ktorá je naplánovaná na 26. októbra, súbežne s s uvedením snímky v Spojených štátoch.

Na hybridné premietanie takto aktuálne doplatila mafiánska novinka Many Saints of Newark, ktorá za otvárací víkend len s problémami prekonala 7 miliónov a s istotou skončí v červených číslach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú