Už sme si zvykli, že rok 2021 je z hľadiska filmových premiér extrémne silný. Október však predbieha aj tie najodvážnejšie očakávania a prinesie hneď niekoľko skvelých snímok na čele s očakávaným sci-fi od režiséra Denisa Villeneuva a konečne sa ukáže aj pokračovanie komiksovky s Tomom Hardym v hlavnej úlohe.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Pre milovníkov obdobia stredoveku sú pripravené hneď dva filmy so skvelým hereckým obsadením a na svoje si prídu aj hororoví nadšenci s pokračovaním ikonickej zabijáckej série. Rodiny s deťmi poteší aj jeden animovaný film o známej, no extravagantnej rodinke. Výber je aj tento mesiac výživný, stačí si len vybrať svoj obľúbený žáner a vyraziť do kina.

The Many Saints of Newark

Dátum premiéry: 7. október

Kultoví Sopranovci dostávajú oficiálny fimový prequel od spoločnosti HBO. O réžiu sa postaral Alan Taylor, ktorý má skúsenosti s komiksami (Thor: Temný svet) aj so spoluprácou s HBO (Hra o tróny). Dej filmu sa odohráva v 60. a 70. rokoch minulého storočia v Newarku, New Jersey, kde sa schyľuje k vojne medzi taliansko-americkými a afro-americkými komunitami.

Ústrednou postavou je Tony Soprano (Michael Gandolfini) a vzhľadom na to, že film mapuje časové obdobie niekoľkých rokov, môžeme sa tešiť na vyobrazenie dospievania obávaného gangstra z New Jersey. Popri Gandolfinim sa v snímke predstaví napríklad Jon Bernthal, Vera Farmiga či Billy Magnussen.

Supernova

Dátum premiéry: 7. október

Október v kinách odštartuje aj v znamení romantickej drámy Supernova. V hlavných úlohách sa predstavia oscarový Colin Firth a na Oscara nominovaný Stanley Tucci, aby svoj vzťah podrobili doposiaľ najväčšej skúške. Sam a Tusker sa spolu rozhodnú vydať na road trip po Anglicku, aby sa opäť stretli s rodinou či priateľmi a navštívili nové miesta.

Spúšťacím mechanizmom k nápadu na výlet je diagnostikovanie demencie u Tuskera, ktorá ich zblíži ešte viac a chcú si tak spoločne užiť všetky zostávajúce chvíle. Až na ceste však zistia, že ich vízie na budúcnosť sa značne odlišujú a na povrch vychádzajú ich tajomstvá aj doposiaľ nevypovedané plány.

Supernova sa venuje láske podrobenej ťažkej životnej skúške, kedy si dvojica bude musieť pokladať otázku, čo sme jeden pre druhého schopní podstúpiť. Zaujímavosťou je, že Tucci a Firth mali ešte pred začiatkom natáčania vymenené úlohy a až po spoločnej diskusii sa dohodli, že im budú sedieť role toho druhého.

Posledný súboj

Dátum premiéry: 14. október

Výnimočný režisér Ridley Scott sa po niekoľkoročnej odmlke od filmov vracia s novým historickým eposom Posledný súboj. Stredoveká komorná dráma vznikla na motívy knižnej predlohy The Last Duel: A True Story of Trial by Combat in Medieval France z pera spisovateľa Erica Jagera a je inšpirovaná skutočnými udalosťami.

Príbeh priateľstva, pomsty a zrady v stredovekom Francúzsku 14. storočia predstaví výnimočných hercov na čele s Adamom Driverom, Mattom Damonom, Jodie Comer a Benom Affleckom. Film sa venuje súboju muža proti mužovi, medzi ktorými stojí jedna odvážna žena a v neľútostnom súboji na život a na smrť sa rozhodne práve o osudoch všetkých troch zúčastnených.

Trailer sľubuje napätie, komornú a ponurú atmosféru stredoveku, špinu a pálčivú tému postavenia mužov a žien v spoločnosti. O scenár sa z mužského pohľadu postarala dvojica Affleck-Damon, ženskú perspektívu zachytila Nicole Holofcener. Poslednému súboju budú dominovať skvelí herci pod taktovkou uznávaného režiséra.

Venom: Carnage prichádza

Dátum premiéry: 14. október

Tak žeby predsa ten Carnage už konečne prišiel? Po niekoľkonásobných odkladoch filmu to vyzerá tak, že Venom: Carnage prichádza skutočne dorazí do kín už tento mesiac. Od udalostí prvého filmu uplynul už viac ako rok a Eddie Brock si stále úplne nezvykol na svojho mimozemského symbionta.

Do toho prichádza na scénu Cletus Kasady, sériový vrah odsúdený na smrť, ktorému sa vďaka symbiontovi podarí utiecť a začína sa „milostný“ románik s Venomom.

Ako Venom sa vo filme opäť predvedie Tom Hardy pod režisérskou taktovkou Andyho Serkisa. Cletusa Kasadyho si zahrá Woody Harrelson a vráti sa aj Michelle Williams v úlohe Brockovej priateľky. O zábavu a akciu je v októbri, zdá sa, dobre postarané.

Duna

Dátum premiéry: 21. október

Októbrovému kinovýberu jednoznačne kraľuje dlho očakávané veľkolepé sci-fi Duna. O réžiu sa postaral Denis Villeneuve, aby doručil epické vesmírne dobrodružstvo, ktoré až doteraz nedosahovalo na filmovom plátne kvalít knižnej predlohy Franka Herberta.

Dej sa bude točiť okolo Paula Atreida, mladého muža predurčeného k veľkým veciam, ktorý sa vydá na nebezpečnú planétu Arrakis a naplnil tak svoj osud vyvoleného. Prvotné recenzie po premietaní na festivale v Benátkach naznačujú výnimočný zážitok a ak film dopadne dobre aj z hľadiska tržieb, určite k nám dorazí aj plánované pokračovanie.

Vo filme sa predstavia skvelí herci ako Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, David Dastmalchian a ďalší v sprievode hudby od Hansa Zimmera. Všetko podstatné o filme Duna nájdeš v našom rozsiahlom článku.

Halloween zabíja

Dátum premiéry: 21. október

Na svoje si v novom mesiaci prídu aj milovníci hororov v čerstvom pokračovaní ikonickej série o tichom zabijakovi Michaelovi Myersovi. Halloween zabíja rozširuje toto vražedné univerzum a sleduje zatiaľ úspešné vyhýbanie sa spravodlivosti neslávne známeho ľudského netvora.

Film priamo nadväzuje na udalosti zatiaľ najnovšieho pokračovania z roku 2018 a nemôže chýbať ani postava Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), ktorá má s Myersom bohatú históriu. O hudbu sa opäť postará John Carpenter stojaci za ikonickými tónmi už od roku 1978, kedy vyšiel vôbec prvý Halloween.

Aby si si horor vychutnal, nemusíš vidieť predošlú časť, ale určite to vrelo odporúčame pre uvedenie do deja. Navyše, Halloween z roku 2018 bol viac než vydareným pokračovaním série a Halloween zabíja má podľa prvých ohlasov našliapnuté ešte k pozitívnejším číslam v hodnoteniach, ako aj predajoch. Podarí sa Laurie skoncovať s jej nočnou morou?

Zelený rytier

Dátum premiéry: 21. október

Legenda kráľa Artuša sa rozširuje o „spin-off“ filmom Zelený Rytier. Ten sleduje príbeh Sira Gawaina (Dev Patel), synovca slávneho kráľa, ktorý sa pokúsi o napísanie vlastného hrdinského príbehu. Na ceste po britských ostrovoch sa vydá za Zeleným Rytierom aby splnil sľub, ktorý mu dal pred rokom.

Pomalé, komorné a tajomné fantasy sľubuje nádherný vizuál, podmanivú hudbu a skvelé herecké výkony Patela, ako aj jedinečnej Alicie Vikander či Joela Edgertona. Vlečúce sa tempo nebude vyhovovať každému, rovnako ako ani absencia akejkoľvek akcie, no ak hľadáš film na zamyslenie, Zelený Rytier ti spraví radosť. Pred premietaním si môžeš prečítať našu recenziu, aby si nevkročil do úplne neprebádaných vôd.

Rodina Asamsovcov 2

Dátum premiéry: 28. október

Leto ešte nekončí, nie v novom animovanom filme Rodina Adamsovcov 2. Táto šialená hororová rodinka si to namierila na dovolenku, aby si spríjemnila horúce mesiace a všetkým navôkol (nie úplne účelovo) znepríjemnila život.

Hlas animovaným postavičkám prepožičali samé zvučné mená ako Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Bill Hader či Snoop Dog. Dobre známe rodinné zoskupenie aj vďaka nim ponúkne zábavu pre malých aj veľkých.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú