Nie je žiadnym prekvapením, že v súčasnosti môžeš mať kdekoľvek a kedykoľvek so sebou televíziu na ktorej si môžeš vychutnávať tvoj obľúbený obsah. Televíziu v mobile či tablete ponúka viacero operátorov, pričom rozdiely nie sú len v cenách.

Vzhľadom na veľkosť Slovenska je konkurencia operátorov pomerne veľká. Výnimkou nie je ani služba TV v mobile, ktorú poskytuje viacero operátorov za rôzne ceny. Okrem ceny je však potrebné prihliadať aj na parametre, medzi ktorými môže byť častokrát až priepastný rozdiel.

Benefit len ak máš paušál

Mobilný operátor Orange má vo svojej ponuke až tri balíky, ktoré sa od seba líšia predovšetkým počtom programov a samozrejme aj cenou. Prvý balík Go Basic TV ponúka 16 programov z toho je 14 v HD kvalite. Cena balíka je 6 € mesačne. Balík Go Optimal TV obsahuje 32 programov, pričom až 19 z nich je v HD kvalite. Cena balíka je v tomto prípade 10 € mesačne. Posledný balík je čisto športový a obsahuje 4 kanály Orange Šport za 12 € mesačne.

Zobraziť celú galériu (2)
Predajňa operátora Orange, Twitter/@OrangeGroupPR

Prvé dva balíky sú s 24 mesačnou viazanosťou. Len balík Orange šport je bez viazanosti. Čo však majú všetky tri balíky spoločné je aktivačný poplatok vo výške 9,90 €. Výhodou je, že na kanáloch Orange šport môžeš sledovať až do roku 2021 prestížnu ligu majstrov. Ak máš paušál, Orange ti navyše ku každému balíku pridá ako benefit Orange šport alebo 31-dňový TV archív. V opačnom prípade je TV archív spoplatnený sumou 2 € mesačne. TV v mobile od Orange môžeš súčasne využívať na 3 rôznych zariadeniach.

K TV aj množstvo ďalších balíkov

Televízia Magio GO od Telekomu je dostupná v dvoch balíkoch. Magio GO Štandard ponúka 12 kanálov, z toho 9 je v HD kvalite. Balík je bez viazanosti a stojí 3,99 € mesačne. Balík GO Premium ponúka viac než 60 kanálov, pričom až 25 z nich je v HD kvalite. Balík je taktiež bez viazanosti a stojí 5,99 € mesačne. K dispozícii máš aj 7-dňový TV archív, pričom TV môžeš sledovať až na 4 zariadeniach súčasne.

Ak využívaš v Telekome Magio TV, tak Magio GO máš k nej zdarma. K paušálu alebo Easy karte si taktiež môžeš aktivovať balík StramOn, vďaka ktorému nebudeš míňať svoje dáta v mobile. Okrem toho v balíku nájdeš aj ďalšie aplikácie, ktoré ti nebudú míňať tvoje drahocenné dáta. Ide o aplikácie ako YouTube, Netflix, HBO GO či Spotify. Cena balíka je 10 €.

V Telekome máš k dispozícii aj ďalšie dva balíky, ktoré obsahujú množstvo filmov či seriálov. Balík Magio KINO M ponúka až 300 titulov bez viazanosti s cenou 3,99 € mesačne a balík Magio KINO L ponúka do 500 titulov za 5,99 € mesačne a tiež bez viazanosti.

O2 má najjednoduchšiu ponuku

Aj operátor O2 ponúka svojim zákazníkom TV v mobile. Sledovať svoje obľúbené programy môžeš len za 5 € mesačne, pričom na využívanie O2 TV v mobile ti stačí akýkoľvek fakturovaný program od O2.

K dispozícii máš viac ako 30 kanálov, pričom až 17 z nich je v HD kvalite. K dispozícii máš aj 7-dňový TV archív a televíziu môžeš sledovať až na 4 zariadeniach súčasne. Televízia je bez viazanosti.

Prehľadná ponuka len s 2-dňovým archívom

Televíziu v mobile od operátora SWAN môžeš využívať až na 3 zariadeniach súčasne, pričom 2-dňový TV archív máš zadarmo. K dispozícii máš dva balíky, ktorých cena sa odvíja od toho, či si vyberieš ročnú alebo dvojročnú viazanosť. Na výber však máš aj bez viazanosti, no táto voľba je samozrejme najdrahšia.

SWAN GO S ponúka viac ako 14 kanálov a stojí od 3,99 € do 4,99 € mesačne. Na webovej stránke žiaľ nie je uvedené, koľko kanálov je v HD kvalite. SWAN GO M ponúka viac ako 30 kanálov a jeho cena je od 6,99 € do 7,99 € mesačne.

Výhodnejšia platba za celý rok vopred

Aj UPC má vo svojej ponuke dva balíky TV v mobile. Ide o balík Horizon TV Smart, ktorý ponúka až 48 kanálov, z toho je až 31 v HD kvalite. Cena je 7,90 € mesačne bez viazanosti alebo 5,90 € bez viazanosti, ak zaplatíš vopred za celý rok. Druhý balík Horizon TV Happy obsahuje až 113 kanálov, pričom až 58 je v HD kvalite. Tu platí rovnaké pravidlo. Bez viazanosti je cena 11,90 € mesačne alebo 9,90 € ak zaplatíš vopred za celý rok.

Oba balíky obsahujú 7-dňový TV archív, pričom k prvému balíku dostaneš navyše balíček Darwin, ktorý obsahuje programy ako Discovery, National Geographic, Animal Planet, Spectrum, Tv Paprika a ďalšie. K druhému balíku dostaneš online videotéku My Prime GO s viac ako 2 000 filmami a seriálmi v HD kvalite. Televíziu vieš sledovať až na 3 zariadeniach súčasne.

Nie je zadarmo ako zadarmo

Televíziu v mobile môžeš využívať aj cez Skylink. Televíziu môžeš sledovať až na 4 zariadeniach súčasne a k dispozícii máš aj 7-dňový TV archív. Balík Digital ponúka 22 programov, z toho 17 je v HD kvalite. Na stránke je uvedené, že balík je zdarma, no je potrebné uhradiť len servisný poplatok. Ten je vo výške 3,99 € na mesiac, takže balík doslova mať zdarma nebudeš.

Balík Smart ponúka 38 programov, z toho je 22 v HD kvalite. Jeho cena je 6,40 € mesačne a servisný poplatok je už zarátaný v predplatnom. Balík Multi obsahuje 52 programov, z toho 28 v HD kvalite. Cena je 8,10 € mesačne, pričom taktiež obsahuje servisný poplatok. Najvyšší balík kombi za cenu 10,80 € mesačne obsahuje 59 programov, z toho až 34 v HD kvalite. K dispozícii máš aj filmotéku s 500 titulmi za 3,99 € mesačne alebo 19,95 € na 6 mesiacov.

V Antiku zaplatíš viac, ak si nový zákazník

Antik Telecom ponúka tri balíky, ktoré sa od seba líšia cenou a dĺžkou predplatného. Cena je navyše rozdielna v prípade nového alebo už existujúceho zákazníka. Na tri mesiace ťa služba vyjde 6,60 €, ak si existujúci zákazník alebo 7,50 € ak patríš do skupiny nových zákazníkov. Na 6 mesiacov zaplatíš 12,60 €, ak už služby využívaš alebo 14,40 €, ak si nový zákazník. Na rok ťa služba vyjde 23,88 € alebo 27,60, ak si nový zákazník.

V balíku máš k dispozícii vyše 50 kanálov a taktiež aj niekoľko rozhlasových staníc. Využívať môžeš aj 20-dňový TV archív, pričom službu využiješ až na 4 zariadeniach súčasne. Žiaľ počet kanálov v HD kvalite sa na stránke operátora nenachádza.

Dobrá alternatíva k „veľkým hráčom“

Ak ti ešte stále nestačilo, tak k dispozícii je aj aplikácia touchTV od operátora SATRO. Aplikácia stojí 3,90 € mesačne, pričom je dostupná až pre 3 zaradenia súčasne. Balík obsahuje 28 staníc, z ktorých je 7 v HD kvalite. Okrem toho máš možnosť využívať 7-dňový TV archív. Do 31.1.2020 môžeš aplikáciu vyskúšať úplne zdarma.

Zobraziť celú galériu (2)
Printscreen/touchTV

Na trhu sa nachádza dostatočné množstvo operátorov, ktorí ponúkajú televíziu v mobile. Ceny a samozrejme aj parametre sa líšia, pričom každí operátor sa snaží svoju ponuku niečím ozvláštniť. Najväčšie rozdiely sú však v počtoch televíznych kanálov, počtoch kanálov v HD kvalite či druhu TV archívu. Veľkou výhodou je ak dostaneš k svojmu balíku ďalšiu službu zdarma.

Niektorí operátori ti preto môžu dať napríklad športové kanály alebo filmotéku s filmami či seriálmi. Každému však vyhovuje niečo iné a pre lepšie rozhodovanie sa môžeš inšpirovať tabuľkou nižšie.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom