Elektromobil patrí iba do mesta. Mýtus, ktorým sa oháňajú viacerí motoristi. Toto tvrdenie však nie je úplne pravda. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že elektromobil do mesta je ideálnejším riešením než spaľovák, z finančného hľadiska toto riešenie nemusí byť až tak výhodné.

Pozreli sme sa totiž na celkové nálady rôznych kategórií elektromobilov a ich spaľovacích alternatív. Okrem nákladov na jazdu sme do porovnania zahrnuli aj obstarávacie ceny elektromobilov a spaľovákov a na ich základe sme vypočítali bod zlomu, kedy pre teba začne byť elektromobil skutočne výhodnejší než spaľovák.

Elektromobil je drahší, no neplatí to vždy

Vo väčšine prípadov stále platí, že elektrické auto je podstatne drahšie než jeho alternatíva so spaľovacím motorom. Toto však nie vždy platí. Pri našich porovnaniach vyšlo, že čím výkonnejšie a prémiovejšie vozidlo si zákazník kupuje, tým je rozdiel medzi spaľovákom a elektromobilom nižší.

Mestské vozidlá sú predovšetkým malé, lacné a nepotrebujú až tak veľký výkon. Z toho vyplýva, že rozdiel v cene mestského elektromobilu a mestského spaľováku by mal byť najväčší.

Mário Šimovič/FonTech

Mestský elektromobil je najmenej výhodný
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP