Prvý polrok máme pomaly za sebou, obzreli sme sa teda späť a detailne sa pozreli na novinky streamovacích služieb, od ktorých sme si veľa sľubovali, no vo výsledku sme zostali sklamaní.

Aj keď v niektorých prípadoch nemuselo ísť o vyložené fiasko a vybrané kúsky môžu predstavovať pohodové jednohubky, predsa len sme od nich čakali omnoho viac. Toto sú najväčšie filmové a seriálové sklamania prvej polovice roka.

Na čom si všetky filmy a seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Outside the Wire

Kde ho nájdeš: Netflix

Dobré sci-fi béčka nikdy nie sú zlé, Outside the Wire však nefunguje ani v tejto rovine a patrí do kategórie filmov, na ktoré si už pár hodín po pozretí absolútne nespomenieš. Poteší síce sci-fi šmrnc vo forme bojových robotov, na slušnej úrovni je aj akcia, tej je však v bezmála dvojhodinovej snímke pomenej a väčšinu času si divák musí vystačiť s nezaujímavými žvástami a nudnými postavami na čele s Anthonym Mackiem.

Vyhľadávaný herec tu odvádza svoj povinný štandard, pozornosť sa snaží ukradnúť aj jeho mladý náprotivok Damson Idris, nanešťastie je však ťažké akejkoľvek postave vo filme držať palce, keďže príbeh za nič nestojí a celé sa to navyše berie až priveľmi vážne. Ďalší zo sľubných, no vo výsledku úplne zbytočných filmov Netflixu.

Locked Down

Kde ho nájdeš: HBO Go

Režisér Doug Liman (Na hrane zajtrajška) si počas prísnej karantény v Británii povedal, že by bolo fajn nakrútiť ľahkú vzťahovú komédiu o rafinovanej lúpeži prominentného zlatníctva v srdci Londýna zasadenú do aktuálnej pandemickej situácie. Na ponuku mu kývlo hviezdne ústredné duo v podaní oscarovej Anne Hathaway (Podfukárky) a Chiwetela Ejiofora (12 rokov otrokom) a za neuveriteľných 18 dní vznikla romantická krimi komédia Locked Down.

Novinka síce dobre vyzerala na papieri, v praxi už to ale bolo omnoho horšie a film strácal dych vo viacerých smeroch. Chémia medzi dvoma rozhádanými partnermi príliš nefungovala, stopáž bola prepálená, pokus o chytrý „heist movie“ v štýle Dannyho parťákov či Lúpeže po taliansky kvôli mnohým nelogickostiam a rýchlokvasnému záveru rovnako zlyhal. Až na pár dobrých hlášok tak Locked Down nemožno zaradiť ani len do kategórie pohodových nenáročných filmov.

Bliss

Kde ho nájdeš: Prime Video

Keď je na psychologickej sci-fi dráme najzaujímavejšia hrudníková výbava hlavnej hrdinky, je jasné, že niečo nie je v poriadku. S exkluzívnou novinkou Amazonu takýchto problémov nájdeme hneď niekoľko. To, čo mala byť chytrá dráma o alternatívnej realite, o ktorej sa dokonca hovorilo aj ako o komornej verzii Matrixu, sa zmenilo v nesúrodý a neprehľadný tok udalostí a filozofických úvah s nulovou výpovednou hodnotou.

Ústredná dvojica postáv v podaní Owena Wilsona a Salmy Hayek miestami pôsobí, ako by si vo filme zahrali len kvôli výplate, tragicky vyznieva aj snaha neskúseného režiséra Mikea Cahilla (Východiskový bod) neustále vyvolávať otázky, na ktoré sa ale neunúva odpovedať.

Thunder Force

Kde ho nájdeš: Netflix

Superhrdinské filmy sú momentálne „in“, na čo sa rozhodol reagovať aj Netflix, no komiksový formát v tomto prípade poňal po svojom. Hlavnými hrdinkami v snímke Thunder Force je totiž dvojka starších objemnejších žien za zenitom, ktorým sa dostane špeciálnych schopností a spájajú sily pri boji so zločinom. Prítomnosť Melissy McCarthy (Špión) do veľkej miery naznačila, že film sa nebude brať vážne a bude skôr akčne ladenou paródiou na početné superhrdinské snímky, vo výsledku ale Thunder Force nie je ničím z toho.

Hovoriť o paródii nemôžeme, keďže narážky drvivú väčšinu času šumejú do prázdna, film nefunguje ani ako „buddy komédia“ a ľahko sa stane, že divák sa namiesto zábavy pri sledovaní cíti skôr trápne. Zostáva ešte akčná rovina, ktorá je ale v konečnom dôsledku veľmi všedná a ničím zapamätateľná. Thunder Force jednoducho nezaujme v žiadnej oblasti, ktorú si jeho tvorcovia predsavzali. Melissu McCarthy máme radi a nečakali sme veľké zázraky, toto ale podliezlo aj skutočne nízko položenú latku.

Army of the Dead

Kde ho nájdeš: Netflix

Zack Snyder po zlých skúsenostiach s Warner Bros. a neustálym zasahovaním do jeho vízie pri tvorbe Justice League zmenil tím a vytvoril pre Netflix novú filmovú zombie značku. Jej prvý film, Army of the Dead, dostal od Netflixu masívnu kampaň, režisér navyše spoluprácu so streamovacím gigantom neustále vychvaľoval, vyzdvihoval skutočnosť, že tentokrát mu do práce nikto nezasahuje a je pripravený opätovne vzkriesiť zombie žáner.

Do hlavnej role získal čoraz populárnejšieho Davea Bautisu (Strážcovia galaxie), o to väčším prekvapením sa však ukázalo, že Army of the Dead je vlastne len tuctovou ľahko zabudnuteľnou snímkou, navyše s brutálne prepálenou stopážou. Akcia i samotné zasadenie sú síce fajn, Snyder to nepreháňa so svojimi spomaľovačkami a odvádza svoj bežný (vysoký) štandard, zombie novinka však horí na nezaujímavých postavách a príbehu prešpikovanom ťažkými nelogickosťami, a to aj za predpokladu, že mozog pošleš na víkendový pobyt.

Určite nezmeškaj
Netflix rozpútal zombie šialenstvo. Toto je ďalších 7 zombie filmov a seriálov z Netflixu a HBO, ktoré si musíš pozrieť

Z pohľadu sledovanosti Army of the Dead pre Netflix znamenal zásah do čierneho, po stránke kvality a diváckeho zážitku už sa však píše kompletne iný príbeh. Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa nové Snyderovo univerzum vyvinie a či režisér pri ďalších plánovaných snímkach predstaví aj niečo viac než len nevýrazné akčné béčko.

Sky Rojo

Kde ho nájdeš: Netflix

V prípade Sky Rojo nejde ani tak o katastrofálnu kvalitu ako skôr o skutočnosť, že sme od seriálu predsa len čakali niečo viac. Tvorcovsky sa zaň totiž postavili Alex Pina a Esther Martínez Lobato, tvorcovia španielskeho megahitu Money Heist (La Casa de Papel), upútavky navyše sľubovali dynamickú akčnú jazdu plnú bláznivých zvratov a neopozeraných postáv. Tých sa nám síce v mnohých smeroch aj dostalo, nový hit Netflixu však zo Sky Rojo nebude.

Môže za to predovšetkým nekonzistencia deja, ktorý v krátkych, iba 30-minútových epizódach, neustále neprehľadne skáče a navyše postavy neraz dostáva do situácií, kedy divákovi nezostane nič iné len krútiť očami. To platí predovšetkým pri hlúpych dialógoch a nelogickom správaní postáv. Poteší naopak správna prepálenosť, mimoriadne hravý vizuál aj krátke časti, ktoré zo Sky Rojo robia pohodovú jednohubku. Neurazí, len sme vzhľadom na hviezdne mená tvorcov jednoducho dúfali v niečo údernejšie.

Tom & Jerry

Kde ho nájdeš: HBO Max

Už v polovici júla si diváci a predplatitelia HBO Max budú môcť vychutnať pokračovanie populárneho Space Jam, v ktorom sa po boku Looney Tunes tentokrát objaví LeBron James. Úprimne však veríme, že pôjde o výrazne lepší film ako hraná verzia rozprávkovej klasiky Tom & Jerry, ktorá už má premiéru na streamovacej platforme za sebou. V tomto prípade to tvorcom totiž príliš nevyšlo a doručili zbytočný film, ktorý nebaví ani malého ani dospelého diváka.

Kritizovať miliónkrát videnú príbehovú premisu by pri podobne ladenom filme nemalo význam, zamrzí však veľmi svojské grafické prevedenie, ktoré pôsobí neprirodzene, miestami až rušivo. Nemilé prekvapenie predstavuje aj skutočnosť, že Tom a Jerry vo filme hrajú skôr druhé husle a pozornosť sa sústredí na príbehovú linku s herečkou Chloë Grace Moretz (Kick-Ass). Tá síce neurazí, rovnako ale nijak nenadchne, animovaná klasika jednoducho vo výsledku mohla pokojne zostať vo svojej pôvodnej podobe.

Infinite

Kde ho nájdeš: Paramount+

Marky Mark sa po Transformeroch objavil v ďalšej sci-fi, tentokrát svet nezachraňoval pred robotickými monštrami, ale nebezpečným jedincom odhodlaným skončiť život na Zemi. Infinite neopozeraným konceptom s reinkarnáciou síce vyzerá dobre na papieri, v realite sa však k divákovi dostal len chaotický bordel snažiaci sa imitovať Matrix či The Old Guard, bohužiaľ ale s neuspokojivým výsledkom.

Film však nezlyháva len v rovine príbehu a laxného záveru šitého horúcou ihlou, ale tiež fádnymi akčnými sekvenciami a plocho napísanými postavami, ktoré sa nikam neposúvajú. Bavia síce flashbacky do minulých existencií, kedy je načrtnutých viacero zaujímavých odbočiek, ani s nimi však režisér Antoine Fuqua (Equalizer) nepracuje uspokojivo a zďaleka nevyužíva ich potenciál. Infinite tak vo výsledku zabaví nanajvýš ako akčný výplach s nulovým presahom.

Jupiter’s Legacy

Kde ho nájdeš: Netflix

Frajerom na záver nie je nikto iný ako jeden z najdrahších seriálových projektov v histórii Netflixu, Jupiter’s Legacy. Ten síce v oblasti kvality zďaleka neskončil tak katastrofálne ako ďalšie projekty na zozname, dokonca sa v tomto prípade môžeme baviť o pohodovej komiksovej záležitosti, pri pohľade na gigantický rozpočet sa však píše úplne iný príbeh.

S rozpočtom približne 200 miliónov totiž Jupiter’s Legacy stál podstatne viac ako napríklad druhá séria Mandaloriana, Falcon and the Winter Soldier či posledná séria Hry o tróny. V tomto kontexte už začíname dvíhať obočie, kam sa peniaze streamovacieho giganta podeli, keďže seriál nie je nijak grandiózny a ponúka nanajvýš priemernú akciu, ktorej je navyše pekelne málo.

TMDB

Problém s Jupiter’s Legacy však zďaleka nekončí pri tuctovom vizuále. Postavy sú napísané až príliš čiernobielo, nikdy nedorastú do svojho plného potenciálu a keď aj príde svetlejší moment, okamžite ho zráža nevýrazný scenár a všedný príbeh.

V tomto prípade sa Netflix škaredo popálil a seriál bol nečakane skoro po premiére zrušený. Z Jupiter’s Legacy sa tak pre Netflix na najbližšie roky stane odstrašujúci príkladom toho, že rozhadzovanie peňazí bez rozmyslu sa nevypláca. Viac aj v našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom