V novom mesiaci sa môžeš tešiť predovšetkým na príchod mysteriózneho hororu Lovecraft Country, ktorý by mohol byť odpoveďou HBO na megaúspešný Stranger Things. Veľké očakávania však máme aj do hviezdne nabitého blockbusteru Project Power. Toto je 7 filmov a seriálov, ktoré si v novom mesiaci nesmieš nechať ujsť.

Immigration Nation

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 3. august

Znepokojivé svedectvo Trumpovej administratívy či seriálová udalosť roka.“ Aj týmito prívlastkami odborníci častujú nový dokumentárny seriál Immigration Nation, ktorý si posvieti na aktuálnu imigračnú politiku Spojených štátov.

Vzhľadom na skutočnosť, že zo strany vlády vyvinutá citeľná snaha  o zablokovanie seriálu a zabráneniu jeho odvysielaniu pred americkými voľbami pravdepodobne nepôjde o ľahké pozeranie vhodné na pohodový večer.

Za 6-dielnou sériou stojí oceňovaná dvojica filmových tvorcov Christina Clusiau a Shaul Schwarz, seriál má byť autentickou sondou do imigračnej politiky USA a predstaviť problematiku v očiach imigrantov i zodpovedných úradníkov.

World’s Most Wanted

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 5. august

Oddychovou záležitosťou nebude ani nová true-crime séria World’s Most Wanted, ktorá nám predstaví príbehy piatich najhľadanejších jedincov na svete. Niektorí spravodlivosti stále unikajú, iných už agenti FBI v spolupráci s medzinárodnými bezpečnostnými zložkami stihli pochytať.

Každá z piatich epizód bude venovaná konkrétnemu zločincovi, predstaví jeho život i nekalé praktiky, ktoré viedli k vystaveniu zatykača. Najdôležitejšou časťou však bude vysvetlenie, ako mohla pätica zločincov dlhé roky, niekedy až desaťročia, unikať pred systémom a desiatkami štátnych úradníkov.

Tešiť sa môžeš napríklad na príbeh dnes už 84 ročného finančníka Féliciena Kabuga, ktorý financoval genocídu v Rwande či Ismaela Garciu, aktuálneho stojaceho na čele mexického kartelu Sinaloa, kde prebral vedúcu rolu po minuloročnom zatknutí El Chapa.

Showbiz Kids

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 6. august

Pri dokumentoch zostávame aj do tretice, aj keď v prípade Showbiz Kids nejde o seriál, ale celovečerný film. Ako názov napovedá, dokument diváka nechá nahliadnuť do drsného sveta showbiznisu a známych detských hereckých tvárí.

Niektorí mladí umelci v zábavnom priemysle prerazili, iným zasa filmárčina zničila život a dodnes sa potýkajú s drogovou závislosťou. O réžiu filmu sa postarala niekdajšia detská herecká hviezda Alex Winter, známy ako Bill S. Preston z filmu z 90-tych rokov Bill & Ted’s Excellent Adventure a jeho pokračovania, v ktorých si zahral s Keanu Reevesom.

Showbiz Kids prostredníctvom rozhovorom so slávnymi i menej známymi hercami predstaví raketové úspechy i nemilosrdné pády detských hercov. Chýbať medzi nimi nebudú napríklad Milla Jovovich, Jada Pinkett Smith, Will Wheaton či Mara Wilson.

Project Power

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 14. august

Filmové menu na streamovacích službách je v auguste oproti predchádzajúcim mesiacom o niečo chudobnejšie, o to viac sa preto tešíme na bláznivú akčnú jazdu Project Power s hviezdnym hereckým osadenstvom. Hlavné role v letnom blockbusteri totiž zastanú miláčik Hollywoodu Joseph Gordon-Levitt a oscarový Jamie Foxx.

Dej filmu sa točí okolo špeciálnej drogy Power, po užití ktorej človek získa na 5 minút nadprirodzené schopnosti. Háčik je v tom, že príjemca nikdy nevie, čo za superschopnosť práve dostane. Môže to byť neviditeľnosť, ovládanie ohňa, diamantová koža alebo hocičo iné.

Keď sa droga dostane do ulíc, dochádza k masívnemu nárastu kriminality a chaosu v americkej metropole New Orleans. Tomu sa rozhodne zabrániť ústredná trojica hrdinov, pozostávajúca z bývalého vojaka bažiaceho po pomste (Jamie Foxx), mladého policajného detektíva (Gordon-Levitt) a miestnej drogovej dílerky(Dominique Fishback).

Ted Lasso

Platforma: Apple TV+

Dátum premiéry: 14. august

Nový komediálny kúsok od Apple predstaví amerického futbalového kouča Teda Lassa, ktorý je vďaka videu na YouTube angažovaný na trénovanie menšieho futbalového anglického klubu.

Ted však napriek všeobecnému presvedčeniu s koučovaním nemá absolútne žiadne skúsenosti, čo sa všemožne snaží zakrývať dôvtipom a duchaplným riešením vzniknutých problémov.

Hlavnú rolu v komediálnej novinke zo sveta futbalu si zahrá americký herec a komik Jason Sudeikis, ktorého si môžeš pamätať napríklad z vydarených komédií dvojice komédií We’re the Millers či Horrible Bosses.

Lovecraft Country

Platforma: HBO Go

Dátum premiéry: 16. august

Najočakávanejší seriál augusta a možno aj celej druhej polovice roka nás zavedie do Spojených štátov 50-tych rokov zmietaných rasovou segregáciou. V čele príbehu stojí Atticus Freeman (Jonathan Majors), pokúšajúci sa nájsť svojho nezvestného otca.

Okrem silného rasizmu sa ústredný protagonista bude musieť vysporiadať aj so záhadnými príšerami, na ktoré cestou narazí. Lovecraft Country je totiž kombináciou dramatického rozprávania s mysterióznymi, miestami až hororovými prvkami.

Okrem chytľavej zápletky a netradičného zasadenia sa môžeme tešiť aj na silné herecké osadenstvo, ktorému okrem pomerne neznámeho hlavného hrdinu a herca Jonathana Majorsa (The Last Black Man in San Francisco) dominuje predovšetkým Michael Kenneth Williams, známy napríklad zo seriálového hitu Boardwalk Empire ako Chalkyho Whitea.

Lucifer

Platforma: Netflix

Dátum premiéry: 21. august

Populárna detektívna oddychovka sa vracia so svojou piatou sériou, tá našťastie nebude posledná a Netflix už oznámil aj finálný prídavok, ktorého by sme sa mali dočkať na budúci rok. Prvý trailer k aktuálnej sezóne nám ukázal, že Luciferovo miesto na Zemi preberie jeho identické dvojča Michael.

Všetko, čo Lucifer vo svete ľudí budoval, sa teda rázom ocitne v ohrození, čo dvojnásobne platí aj pre vzťah so sympatickou detektívkou Chloe. Ako dlho bude policajnému zboru a detektívke trvať, než Michaela odhalia, uvidíme na konci augusta.

Autori sa v nových epizódach nebáli experimentovať a predstavili zopár bezprecedentných noviniek. Tie sa týkajú predovšetkým formátu niektorých častí. Jedna celá epizóda sa napríklad ponesie v muzikálovom duchu, ďalšia by mala pre zmenu pripomínať noir detektívku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom