V tomto výbere sa pozrieme na 5 najlepších hier, ktoré si mohol hrať pred 10 rokmi. Poď si spoločne s nami zaspomínať na tituly, ktoré ťa sprevádzali detstvom. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Všetky hry, ktoré sa v zozname objavia, majú určite čo ponúknuť aj v dnešnej dobe. Aj keď neohúria grafickým spracovaním, ponúkajú niečo viac a pri niektorých sa možno zhodneme, že už žiadnu podobnú dnes nenájdeš.

Grand Theft Auto: San Andreas

nostalgické hry

Jednoznačne najviac nostalgická hra. Nezáležalo na tom, či si mladý, alebo starý, hral ju každý. Kto by nepoznal Aezakmi, Baguvix, Rocketman a mnoho ďalších ‚‚cheatov’’, ktoré priniesli do hry viac zábavy. Koho by nebavilo len tak si chodiť po mape a strieľať do všetkého navôkol? Silný príbeh Carla Johnsona a.k.a CJ, možnosti sveta a aj celková hrateľnosť spôsobila to, že adekvátna náhrada prišla až vydaním GTA V. Hra má však svojich priaznivcov doteraz, čoho sú dôkazom aj stále vychádzajúce módy do hry a funkčné servery multiplayera.

nostalgické hry

Need for speed: Underground 2

nostalgické hry

Jedna z najobľúbenejších sérií tu má tiež svoje zastúpenie. Nočné jazdy, otvorený svet a najpremakanejší tuning vozidiel, ktorý nie je prekonaný dodnes. Hra si získala hráčov po celom svete a veľa z nich sa aj zhodne na tom, že je to najlepšia časť a tým, že sa EA začalo uberať iným smerom, strácala séria na popularite.

nostalgické hry

Age of Empires III

nostalgické hry

Strategická hra, pri ktorej bolo cieľom osídliť celý Americký kontinent. Age of Empires III obsahuje päť rôznych období. Od koloniálnej doby, až po imperiálnu. Prepracovaná diplomacia a hlavne AI spôsobili, že táto hra aj napriek slabšej grafike bola vychvaľovaná do výšin. Aj dnes je to stále jedna z najlepších strategických hier, ktorú si kedykoľvek radi zahráme znovu.

nostalgické hry

Call of Duty 2

nostalgické hry

Všetko, čo sa spája so svetovými vojnami, vzbudzuje hneď záujem verejnosti. Rovnako tomu bolo aj pri vydaní COD 2 a netrvalo dlho, kým sa stala obľúbenou. Aj pri tomto titule ešte stále nájdeš funkčné servery, ktoré rozhodne nezívajú prázdnotou. Autentické misie či boj z blízka si ťa získajú aj dnes. Subjektívne je to najlepšia časť z celej série čo sa hrateľnosti a zážitku týka.

nostalgicke hry

Counter Strike 1.6

nostalgické hry

Táto hra tu vydržala najdlhšie zo všetkých. Celých 13 rokov bola oficiálne podporovaná, pričom po celý čas vyzerala takmer rovnako. Napriek tomu ide o najúspešnejšiu hru, v ktorej prebiehali veľké celosvetové turnaje a svojich fanúšikov si našla aj u nás. Až v roku 2012 prišla náhrada v podobe Counter Strike:Global Ofensive, ktorá si získala ešte viac hráčov a omnoho väčšiu slávu. Dnes sa po svete hrá mnoho turnajov s niekoľkotisícovými výhrami a niekoľko menších LAN turnajov môžeš nájsť aj na Slovensku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
47%
Páči sa mi to
28%
Chcem to
0%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
13%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou