Xiaomi pred pár mesiacmi predstavilo svoju vlajkovú loď Mi 8, popri ktorej bola predstavená verzia Explorer Edition. Tá okrem iného ponúkla aj prehľadný zadný kryt. Používateľovi sa tak naskytol doteraz málo vídaný pohľad a aj keď ‚‚vnútro’’ neodzrkadľovalo skutočnosť, išlo rozhodne o zaujímavý dizajnový prvok.

Podobný doplnok dostáva aj starší model Mi 6, na ktorý sa dá priehľadný zadný kryt zakúpiť na čínskych stránkach. V podstate na jeho výrobe nie je nič zložité a jediný rozdiel je v tom, že ide o nenafarbené tvrdené sklo. Takýto kryt si dokážeš vyrobiť aj zo svojho aktuálneho (pokiaľ je sklenený), stačí trochu zručnosti a zopár nevyhnutných nástrojov. Ako to celé prebieha si môžeš pozrieť tu, kde sa takýto kryt vytvoril na LG G6 a Samsung Galaxy S8.

Menej atraktívny súrodenec

Vráťme sa však k Mi 6. Momentálne sa takýto kryt nedá zakúpiť na predajných stránkach ako Aliexpress, no je to len otázkou času. Dostupný je len v domovskej Číne, kde sú Xiaomi smartfóny veľmi obľúbené. Tomu zodpovedá aj množstvo rôznorodého príslušenstva, ktoré nenájdeš nikde inde na svete.

Prečítaj si tiež
Video: Po Galaxy S8 si môžeš unikátny priehľadný kryt spraviť aj na LG G6

Pri pohľade na upravené Xiaomi Mi 6 je vidieť, že vnútro zariadenia je oproti Mi 8 Explorer Edition oveľa menej atraktívne. Krása Mi 8 spočíva v esteticky dokonalom usporiadaní vnútorného priestoru a troškou nálepiek, zatiaľ čo Mi 6 ukazuje svoje skutočné vnútro. Ak by si si chcel niečo podobné spraviť na svojom zariadení, upozorňujeme, že každá úprava je na vlastné riziko a ak si na to netrúfaš, zver túto prácu odborníkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom