Ľudí na Havaji znenazdania prekvapilo na nočnej UFO (Unidentified Flying Object), ktoré zbadalo niekoľko ľudí a podarilo sa im ho zachytiť aj na kameru. Video zobrazuje neidentifikovateľný lietajúci objekt pomaly sa rútiaci do oceánu. O objav prejavil záujem aj Federálny letecký úrad, píše Express.

Objekt si všimli niekoľkí obyvatelia havajského ostrova Oahu, ktorí o nezvyčajnom objave oboznámili aj políciu. Agenti Federálneho leteckého úradu potvrdili obdržanie niekoľkých telefonátov, z ktorých všetky hovorili o pozorovaní veľkého modrého objektu padajúceho z oblohy do oceánu.

Vláda je v niektorých prípadoch otvorená všetkým možnostiam, pretože ani samotný Pentagon niekedy objekty na videu nedokáže identifikovať.

Začala som volať svojho manžela, aby sa prišiel pozrieť, či taktiež vidí to, čo ja,“ vyjadrila sa pre lokálnu spravodajskú stanicu Mistina Sape. Že ju zrak neklame, potvrdil aj jej muž a niekoľko ďalších ľudí, ktorí objekt pozorovali. Sape ďalej tvrdí, že na UFO nikdy neverila, avšak veľký modrý objekt na nočnej oblohe ju zaujal natoľko, že nasadla do auta a rozhodla sa ho prenasledovať.

V pätách záhade, objektov bolo viac

Mistina Sape objekt sledovala a snažila sa k nemu dostať bližšie, ale jej naháňačka skončila o necelých 5 kilometrov ďalej, keď sa modrý objekt bez akéhokoľvek zvuku zrútil do oceánu. Tam však celá záhada neskončila, pretože práve v momente, keď sa rozhodli zavolať na 911 (americká tiesňová linka), jej manžel spozoroval ďalší objekt, tentokrát menší a biely.

Thomas Budach / Pixabay

Biely neidentifikovateľný objekt letel rovnakým smerom ako modrý, avšak namiesto pádu do oceánu preletel ponad neďaleké mesto a zmizol z dohľadu. Polícia žiadne užitočné informácie nemá a Federálny letecký úrad sa k podozreniam na pád lietadla vyjadril, že v danej lokalite v tej dobe žiadne lietadlo neevidovali.

Komentáre ostali skeptické a záhadu sa snažili mnohí vyriešiť racionálne, pričom jeden používateľ poznamenal, že pohyb objektu sa nápadne podobá na pohyb parašutistu, ktorý mohol niesť špecifické osvetlenie.

Skeptici sa tiež sťažovali na ďalšie nekvalitné video údajne zachytávajúce UFO, avšak je nutné uznať, že natáčanie vzdialeného objektu na nočnej oblohe pomocou smartfónu je pomerne komplikované.

Sú skutočne medzi nami?

Nejde ani zďaleka o prvé UFO, ktoré údajne videla väčšia skupina ľudí. Vo väčšine prípadov sa však pozorovania dajú racionálne vysvetliť a často ide len o svetelné anomálie na kamere. O existencii mimozemšťanov nedávno prehovoril aj bývalý šéf izraelskej vesmírnej bezpečnosti, Haim Eshed.

Pixabay / Stefan Keller

Ten bezostyšne tvrdil, že mimozemšťania sú už dávno medzi nami a o ich prítomnosti sa pokúsil prehovoriť aj samotný Donald Trump, ktorého však zastavila takzvaná „galaktická federácia“, pretože na čosi také nie je verejnosť pripravená.

Skutočný pôvod záhadnej svetelnej „šou“ na Havaji sa možno nikdy nedozvieme, no osvetlený parašutista je lepšou možnosťou k objasneniu záhady, než lietajúci tanier a galaktická federácia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom