Konšpirácie a dohady bokom. Videá, ktoré dlhý čas kolovali po internete a spájali sa s najrôznejšími špekuláciami, oficiálne vydal aj americký Pentagon a potvrdil, že sa na záberoch nachádza UFO (Unidentified Flying Object), teda neidentifikovaný lietajúci objekt.

Jedno z videí bolo natočené ešte v roku 2004 a zvyšné 2 videá boli vytvorené v januári 2015 americkým námorníctvom. Úrad federálnej vlády v USA tak odhalil zábery s UFO, ktoré mohli mnohé roky ľudí znepokojovať. Autenticitu videí však potvrdil ešte v septembri, informuje CNN.

Americké námorníctvo dlhé roky skrývalo videozáznamy, ktoré zachytili neznáme lietajúce objekty na oblohe. Zábery boli donedávna klasifikované ako „prísne tajné“. Na svetlo sveta sa však dostali poprvýkrát po úniku ešte v roku 2007 a neskôr 2017, kedy ich odhalila súkromná spoločnosť To The Stars Academy of Arts & Sciences.

Až doteraz ich však vláda USA oficiálne nesprístupnila. To sa ale prednedávnom zmenilo. Pentagon totiž trojicu spomínaných videí publikoval priamo vo svojom archíve, ktorý je dostupný aj pre verejnosť. Úrad pritom incidenty označuje ako „neidentifikované letecké javy“.

Oficiálne potvrdené zábery UFO

Na videách sa nachádzajú neidentifikované lietajúce objekty, ktoré sa podľa očitých svedkov, teda vojakov z amerického námorníctva, pohybujú obrovskou rýchlosťou, pričom dokážu meniť svoju polohu. Týmto záberom sa ešte v roku 2017 venovali aj americké noviny The New York Times, ktoré vo svojom článku zverejnili detaily spomínaných udalostí. UFO bolo na videách zachytené infračervenými kamerami, pričom podľa hlasov je možné počuť prekvapenie pilota, ktorý je udivený rýchlosťou tohto neznámeho objektu.

ilustračný obrázok: YouTube/snímka obrazovky

Nenechaj si ujsť
Američania potvrdili autentickosť niekoľkých videí, ktoré zachytávajú UFO

Jeden z pilotov dokonca hovoril o tom, že by sa mohlo jednať o nejaký dron. V prípade videa z roku 2004 bol lietajúci objekt zachytený na oblohe približne 160 km od  San Diega. Keď sa k nemu piloti priblížili, začal rýchlo stúpať vyššie.

Ďalšia dvojica videí odhaľuje UFO prelietajúce nad oceánom. Pentagon však tieto zábery doteraz nezverejnil, pretože sa obával z narušenia národnej bezpečnosti USA. Teraz ich však publikoval, aby vyvrátil špekulácie a dohady o tom, čo sa na videách nachádza.

Podľa pilotov námorníctva išlo v prípade novších videí o 12 metrov dlhé objekty vznášajúce sa približne asi 15 metrov nad hladinou oceánu. Následne sa piloti vydali na miesto stretnutia, ktoré bolo od oblasti, kde stretli UFO, vzdialené asi 96 km. Námorná loď im však oznámila, že na tomto mieste sa už nachádza aj neznámy objekt, ktorý túto vzdialenosť prekonal za menej ako 1 minútu, informuje CBS News s odvolaním na The Times.

Piloti pritom potvrdili, že incident s UFO sa odohral aj počas cvičení pri východnom pobreží Floridy a Virginie. Spomínané videá si môžeš pozrieť na tomto odkaze, kde sa nachádzajú pod názvami „FLIR“, „GOFAST“ a „GIMBAL“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP