Do širokého spektra teórii o mimozemšťanoch na Zemi sa pridáva ďalšia. Tentokrát je však jej šíriteľom bývalý šéf izraelskej vesmírnej bezpečnosti, Haim Eshed, ktorý sa pre národný denník Yediot Aharonot vyjadril, že mimozemšťania sú skutoční a vlády s nimi komunikujú. Verejnosť vraj na nich nie je pripravená, informoval The Jerusalem Post.

Uznávaný odborník a jeho šialené priznanie

Haim Eshed je bývalým šéfom izraelskej vesmírnej bezpečnosti a v tejto pozícii pracoval takmer tridsať rokov. Podľa najnovších informácií verejne priznal, že vláda Izraela a Spojených štátov amerických vrátane prezidenta Donalda Trumpa je v kontakte s mimozemšťanmi. Všetko však má byť udržiavané v tajnosti, pretože verejnosť nie je na podobné informácie pripravená.

Podľa jeho slov sa Donald Trump pokúsil o tejto situácii prehovoriť, ale zastavila ho „galaktická federácia“. Takéto informácie síce už z prvotného pohľadu neznejú zrovna realisticky, avšak prezident USA nehovoriaci o čom sa mu zachce je ešte šialenejšia predstava.

Pixabay / Comfreak

Táto medzihviezdna kolaborácia však nekončí na Zemi. Eshed tvrdí, že jej súčasťou je tiež podzemná základňa na Marse, kde sa nachádzajú zástupcovia ľudstva a mimozemšťanov. Títo mimozemšťania údajne čakajú, kým sa ľudstvo vyvinie dostatočne na to, aby „chápalo čo je vesmír a vesmírne lode“, píše Futurism.

Toto vysvetlenie však znie skôr ako myšlienkový pochod v nepodarenom sci-fi príbehu. A to zrejme nie je až tak ďaleko od pravdy, pretože Haim Eshed napísal a vydal novú knihu, v ktorej tieto mimozemské vzťahy popisuje a dokonca vysvetľuje, ako zabránili niekoľkým jadrovým apokalypsám.

Za podobné konšpirácie by sa nemuseli hanbiť ani naši slovenskí politici, z ktorých niektorí sú na bláznivé teórie odborníkmi. Bývalý šéf vesmírnej bezpečnosti Izraela má však už 87 rokov a jeho úmysly sú nejasné.

Azda jediné, čo Eshedovým teóriám nahráva je fakt, že ak dokáže byť naša spoločnosť niekedy pripravená na príchod mimozemšťanov, je to práve teraz. Popri všetkých tých starostiach a krízach v roku 2020 by sme možno nad akousi galaktickou federáciou len mávli rukou.

Navyše to nie je po prvý raz, čo uznávaná osobnosť rozpráva o podobných šialenostiach. Napríklad Edgar Dean Mitchell, jeden z astronautov misií Apollo, ktorí sa dostali na povrch Mesiaca, veril a verejne prehlasoval, že na Zem sa dostali mimozemské bytosti, ktoré nás spirituálne ovplyvňovali, informoval portál Military.com.

Toto tvrdenie však bolo aspoň čiastočne založené na historických písomnostiach a dochovaných artefaktov, podľa ktorých prastaré civilizácie verili, že ich mimozemšťania a nadprirodzené bytosti ovplyvňujú.

Astronaut Edgar Mitchell. Zdroj: NASA

O živote mimo Zeme sa dozvedáme mnoho. Podľa najnovších informácií dokonca vieme, že jeho základy mohli vzniknúť oveľa skôr než samotná Zem a to v starých medzihviezdnych mračnách. Keď však rozprávame o mimozemskom živote vzhľadom na fakty a realitu, jedná sa skôr o mikróby a baktérie, než o vyvinuté bytosti paktujúce s pozemskými vládnymi garnitúrami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP