Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Čína berie Eúrópu útokom, čoho dôkazom je nákladná loď, ktorá práve do Nemecka doplávala naložená s viac ako 3000 elektromobilmi čínskeho výrobcu BYD ako uviedol spravodajský portál France24. Tento výrobca sa snaží zaujať európskeho zákazníka, čoho dôkazom je aj masívna propagácia prostredníctvom majstrovstiev sveta vo futbale, ktorého účastníci sa budú voziť na elektromobiloch tejto značky.

Nie je žiadnym tajomstvom, že BYD patrí celosvetovo medzi najväčšieho producenta osobných elektromobilov a prekonal aj takého konkurenta ako je Tesla. Čínsky producent nedávno úspešne odštartoval predaj modelu Atto, ktorý vo Švédsku zaznamenal obrovský úspech.

Svoju produkciu plánuje presunuť do srdca Európy, v susednom Maďarsku vznikne vôbec prvá európska fabrika BYD. Automobilke sa darí uspieť aj v štátnych zákazkach, v Rakúsku BYD zvíťazil v miestnom tendri a bude dodávateľ rozsiahleho vozového parku slúžiaceho pre potreby štátnej správy Rakúska.

BYD (Úprava redakcie)

Aj keď BYD zatiaľ nemá oficiálne zastúpenie na území Slovenska, tak už v polovici novembra 2023 formou tlačovej konferencie čínska automobilka predstavila elektrickú dodávku a elektrické nákladné vozidlá, ktoré už ponúka na Slovensku, a to s kompetným servisným zázemím vrátane náhradných dielov.

Začiatkom tohto týždňa v nemeckom prístave Bremerhaven zakotvila nákladná loď, v ktorej utrobách sa nachádzali tisíce elektromobilov značky BYD, ktoré majú uspokojiť potreby prvých európskych zákazníkov. Koncern BYD vlastní flotilu 8 nákladných lodí, ktoré budú zabezpečovať prepravu elektromobilov z Číny do Európy.

Uvedené množstvo dodaných elektromobilov v neposlednom rade súvisí aj so spomínanými majstrovstvami Európy vo futbale, ktorých hostiteľskou krajinou bude práve Nemecko. Takýto útok na európskych zákazníkov vyvoláva značné znepokojenie zo strany tradičných európskych automobilových producentov, ktorí musia čeliť agresívnej čínskej konkurencii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú