Elektrický pickup Tesla Cybertruck sme už niekoľkokrát nazvali „nekonečný príbeh“, nakoľko sa jeho výroba odložila viackrát než je dní v týždni. Ako ale informuje portál Electrek, Elon Musk konečne potvrdil finálny dizajn, ktorý by mal ísť do produkcie a tiež aktualizoval výrobný plán.

Prvýkrát automobilka odhalila Cybertruck ešte v roku 2019 s tým, že ho chce dostať do sériovej výroby najneskôr v roku 2021. Následne od tohto ambiciózneho cieľa značka upustila a Cybertruck sa mal začať vyrábať v priebehu tohto roka, pričom tento rok prišla informácia, že výroba započne až v roku 2023.

Tesla / GMC

Konkurenčné automobilky už totiž produkujú svoje elektrické pickupy. Spomenúť môžeme napríklad Rivian a R1T či Ford s modelom F-150 Lightning. Musk ale v rozhovore pre Tesla Owner Club prezradil, že práce na dizajne Cybertrucku sú definitívne uzamknuté.

„Musíme sa do toho pustiť“

Šéf americkej automobilky si uvedomuje, že toľkoto odkladov spustenia výroby rozhodne spoločnosti neprospieva, a tak povedal, že sa do výroby definitívne musia pustiť. Stane sa tak najneskôr v polovici budúceho roka.

Od prvého predstavenia Tesly Cybertruck vykonali na vozidle množstvo zmien a pridali celú plejádu vylepšení. CEO automobilky však prezradil, že s výrobou by aj tak nemohli začať skôr, nakoľko automobilový priemysel sužovala polovodičová kríza.

Poznáme aj interiér vozidla

Tesla nedávno v Kalifornii otvárala projekt s názvom Megapack a pri tejto príležitosti automobilka priviezla aj Cybertruck. Prototyp elektromobilu odhalil aktualizovaný interiér a tiež niekoľko ďalších drobných zmien.

Napríklad pôvodná najvyššia verzia mala dostať tri elektromotory, spoločnosť sa nakoniec rozhodla až pre štyri, teda jeden pre každé koleso.

Vozidlo vďaka tomu môže poskytnúť hneď niekoľko ďalších schopností, ako je napríklad sľubovaný „crab walk“, teda schopnosť diagonálnej jazdy vďaka natáčaniu všetkých štyroch kolies. Tesla túto schopnosť oznámila po tom, čo ju do svojho pickupu implementoval GMC.

Až doposiaľ sme nemali príliš veľa možností detailne sa pozrieť na interiér funkčného prototypu, no na nedávnej udalosti z blízka vyfotili kokpit futuristického pickupu. Už na prvý pohľad je vidieť niekoľko rozdielov v dizajne oproti pôvodnému prototypu z roku 2019.

Tesla/Sawyer Merritt/Twitter

Prístrojová doska v mramorovom prevedení je minulosťou a najnovší prototyp má prístrojovku v čiernej matnej farbe. Oproti pôvodnému konceptu tu pribudli aj klasické digitálne budíky pred vodičom, píše Teslarati.

Volant na nových fotografiách vyzerá úplne identicky ako nový yoke volant v Modeli S. Cybertruck zrejme zdedí viacero vecí z dvojice prémiových modelov  Model S a Model X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú