Tesla nedávno v Kalifornii otvárala svoj projekt s názvom Megapack a pri tejto príležitosti automobilka priviezla aj elektrický pickup Cybertruck. Ako informuje portál Electrek, prototyp elektromobilu odhalil aktualizovaný interiér a tiež niekoľko ďalších drobných zmien.

Spustenie výroby Tesly Cybertruck je už tak trochu nekonečný príbeh. Prvýkrát automobilka odhalila Cybertruck ešte v roku 2019 s tým, že ho chce dostať do sériovej výroby najneskôr v roku 2021. Podľa posledných informácií ale chce automobilka do konca roka 2022 dokončiť vývoj, pričom do výroby sa má dostať až v roku 2023.

Futuristické funkcie ubúdajú, no pribúdajú aj nové

Neustále odkladanie výroby však nie je jediným problémom, ktorý by mohol potenciálnych záujemcov trápiť. Futuristické prvky pri zverejňovaní nových detailov o vozidle pomaly miznú a nedávno sa objavili fotografie Cybertrucku s klasickými spätnými zrkadlami.

Auto je ale neustále vo vývoji, a tak funkcie nie len miznú, ale aj pribúdajú. Tesla len nedávno zo svojej webovej stránky stiahla špecifikácie parametrov Cybertrucku a dnes už zrejme vieme, čo za tým stálo. Kým pôvodná najvyššia verzia mala dostať tri elektromotory, spoločnosť sa nakoniec rozhodla až pre štyri, teda jeden pre každé koleso.

Vozidlo vďaka tomu môže poskytnúť hneď niekoľko ďalších schopností, ako je napríklad sľubovaný „crab walk“, teda schopnosť diagonálnej jazdy vďaka natáčaniu všetkých štyroch kolies. Tesla túto schopnosť oznámila po tom, čo ju do svojho pickupu implementoval GMC.

Fotografie odhaľujú aktualizovaný interiér

Až doposiaľ sme nemali príliš veľa možností detailne sa pozrieť na interiér funkčného prototyp, no na nedávnom evente z blízka vyfotili kokpit futuristického pickupu. Už na prvý pohľad je vidieť niekoľko rozdielov v dizajne oproti pôvodnému prototypu z roku 2019.

Prístrojová doska v mramorovom prevedení je minulosťou a najnovší prototyp má prístrojovku v čiernej matnej farbe. Oproti pôvodnému konceptu tu pribudli aj klasické digitálne budíky pred vodičom, píše Teslarati.

Volant na nových fotografiách vyzerá úplne identicky ako nový yoke volant v Modeli S. Cybertruck zrejme zdedí viacero vecí z dvojice prémiových elektromobilov Model S a Model X.

Ani tento interiér však nemusí byť finálny. Stále sa jedná o prototyp, ktorý sa vyvíja, a tak sa pri finálnej verzii môžeme dočkať niekoľkých zmien. Otázne je, kedy konečná verzia príde, no pevne veríme, že Tesla už dokončí vývoj Cybertrucku do konca tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP