Vishwanath Akuthota, teraz už bývalý študent univerzity Saint Rose v Albany v štáte New York, úmyselne zničil niekoľko desiatok univerzitných počítačov v hodnote 50 000 €. Teraz čelí väzeniu a obrovskej pokute.

O celom incidente informoval portál New York Upstate. Podľa ich slov mal byť mladý 27-ročný študent zatknutý za to, že pomocou zariadenia „USB Killer“ zničil až 66 počítačov Univerzity Saint Rose. Počítače mal zničiť na viacerých miestach v areáli univerzity.

USB killer je špeciálny USB kľúč, ktorý po zapojení do počítača dokáže poškodiť obvody a na internete sa dá zohnať pomerne jednoducho a lacno. Polícia našla aj jeho video, na ktorom sa priznal a teraz mu hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov spolu s pokutou 220 000 €. Akuthora sa však zaviazal, že spôsobenú škodu univerzite vynahradí.

Motív nie je jasný

Ako píše portál The Verge, Akuthota je občan Indie, ktorý žije v USA len na víza. Na univerzite Saint Rose už získal titul z oblasti biznisu. Podľa jeho dávnejších vyjadrení si túto školu vybral kvôli obrovským možnostiam a výhodám pri štúdiu. Motív teda doposiaľ nie je známy, a tak vzíde až z priebehu ďalšieho vyšetrovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom