USA podceňuje Huawei. Konflikt s Trumpom vôbec neohrozí kľúčové fungovanie firmy
Spojené štáty vydali pred pár dňami pre tamojšie spoločnosti zákaz obchodovať s čínskou spoločnosťou Huawei bez špeciálneho povolenia. Zmeny schválil samotný Donald Trump, ktorý ale údajne podceňuje potenciál tohto výrobcu. Zakladateľ firmy Huawei, Ren Zhengfe, prezradil, že jeho spoločnosť je na zákazy pripravená a budúce udalosti neovplyvní ani 90-dňový odklad obmedzení.
Čínsky Huawei sa len prednedávnom opäť stal druhým najväčším producentom smartfónov na svete, čím predbehol aj Apple. Jeho úspechy však dlhý čas zatieňujú negatívne správy zo zámoria, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť má spolupracovať s čínskou vládou a pre trh v USA predstavuje hrozbu. V tomto zmysle sa na adresu Huawei vyjadril neraz aj americký prezident, Donald Trump, ktorý pred pár dňami pridal tohto giganta na čiernu listinu.
Huawei sa obmedzení zjavne nebojí
Kvôli obmedzeniam tak nemôžu americké firmy obchodovať s touto spoločnosťou, ktorá bola týmto spôsobom „odstrihnutá“ od ich technológií a produktov. Týka sa to ako služieb Googlu v systéme Android, tak aj hardvéru z dielne Intelu či Qualcommu. Zakladateľ Huawei sa však pre Globaltimes.cn vyjadril, že spoločnosť je na zmeny plne pripravená. Taktiež poďakoval americkým dodávateľom, ktorí prispeli k rozvoju firmy.
Nenechaj si ujsť
Kritické správy pre Huawei: Zákaz obchodovania v USA má pre giganta nové dočasné pravidlá
Spojené štáty nakoniec udelili pre Huawei predĺženie normálnych obchodných vzťahov, ktoré môže trvať ešte 90 dní. Podľa zakladateľa spoločnosti však ani takéto povolenie nebude mať vplyv na jej plány. Ren Zhengfe dokonca prezradil, že to neovplyvní ani 5G technológie.
Neočakáva, že Huawei v tomto smere dobehne konkurencia v najbližších 2 až 3 rokoch, informoval Reuters. Tento technologický gigant si totiž začal raziť vlastnú cestu už pred niekoľkými rokmi, kedy sa pripravoval na to, že raz mu USA zakážu prístup k americkým technológiám, čo sa nakoniec aj stalo.
Už niekoľko rokov si pre svoje smartfóny vyrába vlastné procesory Kirin a dokonca mal vyvíjať aj náhrady za operačné systémy Android a Windows. Huawei zobral situáciu do vlastných rúk a zdá sa, že ho neohrozia ani obmedzenia z USA. Odstaviť svoje smartfóny od služieb Googlu v Androide však bude ťažkým orieškom. Vďaka vlastným riešeniam môže spoločnosť tieto zásadné zmeny znášať omnoho lepšie, no stále budúcnosť môže priniesť ešte mnoho prekvapení. Tie ale zdá sa Huawei nezaskočia.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Slováci si ničia televízor a ani o tom nevedia. Týchto 10 nastavení a zlozvykov mu skracuje životnosť

Stojí ťa to vlastné súkromie. Toto robí tvoj smartfón počas Vianoc častejšie než inokedy

Dostal si na Vianoce nový notebook? Týchto 9 vecí si musíš nastaviť ihneď, inak ho budeš nenávidieť

Slovákov čaká nepríjemné zdraženie elektroniky. Odnesú si to hlavne lacnejšie smartfóny a PC

Ako je možné, že sú také lacné? Známa značka hodiniek stavila na istotu, Slováci ju milujú
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Vedcom padla sánka. V slnečnej sústave našli tajomný objekt
- Fotovoltiku na Slovensku môže čoskoro postihnuť kríza. Vyspelé Švédsko ukazuje prečo
- Elon Musk zakončil premenu na zloducha, poslanie Tesly sa drasticky mení
- Už 45 týždňov sa ho ľudia nevedia nabažiť. Akčný film 2025 ohúril aj Slovákov a naďalej udivuje
- Akčná udalosť, aká tu nebola dekády. Pokračovanie legendárneho filmu je na spadnutie, máme detaily
-
- Vedcom padla sánka. V slnečnej sústave našli tajomný objekt
- Fotovoltiku na Slovensku môže čoskoro postihnuť kríza. Vyspelé Švédsko ukazuje prečo
- Elon Musk zakončil premenu na zloducha, poslanie Tesly sa drasticky mení
- Už 45 týždňov sa ho ľudia nevedia nabažiť. Akčný film 2025 ohúril aj Slovákov a naďalej udivuje
- Akčná udalosť, aká tu nebola dekády. Pokračovanie legendárneho filmu je na spadnutie, máme detaily
-
- Európska únia opäť zaťala do živého. Chystá návrh, ktorý prinúti časť ľudí kupovať len elektromobily
- USA do dronu posadili AI a prišiel veľký šok. V kľúčovom teste zostrelila lietadlo
- Ukrajina bola varovaním. Susedná krajina chce vlastný HIMARS, vyrobí ho najväčšia zbrojovka sveta
- Už 45 týždňov sa ho ľudia nevedia nabažiť. Akčný film 2025 ohúril aj Slovákov a naďalej udivuje
- Slováci si ničia televízor a ani o tom nevedia. Týchto 10 nastavení a zlozvykov mu skracuje životnosť


