Včera sme ťa intenzívne informovali o zákaze obchodovania vydanom Spojenými štátmi voči spoločnosti Huawei a o dopadoch tohto zákazu na jej fungovanie. Teraz sa tento zákaz posúva o 90 dní.

Napätie medzi Trumpovou administratívou a čínskou spoločnosťou Huawei nabralo v posledných dňoch na spáde. Minulý týždeň totižto podpísal americký prezident nariadenia, ktoré podnietili Google k ráznym krokom voči Huawei. Ten totižto od Googlu v budúcich smartfónoch nebude môcť využiť jeho proprietárne služby a aplikácie.

Majitelia existujúcich smartfónov sa nemusia obávať

Najnovšie správy, o ktorých informuje portál Gizmochina, hovoria, že zákaz obchodovania so spoločnosťou Huawei bol v USA odsunutý po dobu 90 dní. Za tento čas môže čínsky gigant certifikovať svoje existujúce zariadenia značky Huawei a Honor pre nové aktualizácie Androidu. Ako ďalej upresňuje portál Reuters, počas 90 dňového odkladu môže Huawei kupovať komponenty vyrobené americkými spoločnosťami v snahe zachovať existujúce siete a tiež poskytovať aktualizácie softvéru pre existujúce zariadenia.

Majitelia najnovších smartfónov a dokonca aj smartfónov ako Honor 20 a Honor 20 Pro, ktoré budú čochvíľa predstavené, sa nemusia o budúce aktualizácie smartfónov obávať. Tieto smartfóny ako aj iné, doteraz predstavené, už boli licencované na americkom trhu, a tak o podporu neprídu. Čínsky gigant má totižto zakázané podávať objednávky na komponenty a softvérové aktualizácie pre nové zariadenia, ktoré ešte neboli licencované.

Veríme v dohodu

Na druhej strane pomôže 90 dňový odklad spoločnostiam, ktoré v USA aktívne využívajú telekomunikačné zariadenia značky Huawei pre vykonanie potrebných opatrení. Veríme však, že Huawei sa s americkou vládou dokáže dohodnúť. V budúcnosti nás čakajú skutočné skvelé smartfóny od čínskeho giganta a bola by obrovská škoda, keby na nariadenia americkej vlády doplatili zvyšok sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom