Herný gigant Tencent Games oznámil svoju novú hru inšpirovanú čínskymi bojovými umeniami Code: To Jin Yong a prvý trailer vyzerá veľmi sľubne. Ako však upozorňuje IGN, od vydania máme ešte poriadne ďaleko. Nová hra bude zasadená do otvoreného prostredia, postavená bude na najnovšom Unreal Engine 5, ktorého kapacity nám denne pripomínajú herné skupiny so svojimi prerábkami herných klasík.

Stačí sa pozrieť na GTA 3 alebo Silent Hill. Na novinke pracuje herné štúdio Lightspeed Studios, ktoré spadá pod Tencent, a pôjde preň o prvý veľký áčkový titul. Doposiaľ sa vývojári postarali o mobilné verzie hier Apex Legends a PUBG.

Oznámenie Code: To Jin Yong sprevádza aj efektný dvojminútový trailer, ktorý naznačuje zasadenie hry. Novinka ponúkne súboje inšpirované čínskymi bojovými umeniami, chýbať v nich nebude ani mágia a samozrejme tiež ovládanie živlov, ktorými je čínska mytológia známa.

Okrem rýchlych súbojov trailer vyniká dynamickou kamerou a skvelou fyzikou. Jedným dychom však treba dodať, že nejde o gameplay trailer, ale o technologické demo a samotní tvorcovia upozorňujú, že výsledná herná skúsenosť sa od videa bude líšiť.

Čítal si už? 
Unikli podstatné novinky o GTA 6. Kde sa odohrá dej a koľko bude hlavných postáv?

Tencent zároveň hovorí, že nová hra bude poctou zosnulému autorovi Jin Youngovi a oživí jeho „wuxia“ romány. Tie sú zasadené do starovekej Číny a vyznačujú sa silnými hrdinami s pokročilými bojovými schopnosťami a zmyslom pre spravodlivosť.

Vývoj hernej novinky je ešte len na svojom začiatku, od vydania nás preto pravdepodobne delí ešte niekoľko rokov. Code: To Jin Yong zároveň nie je jedinou prichádzajúcou hrou inšpirovanou čínskou mytológiou s veľkými ambíciami.

Svetovú pozornosť si vďaka dychberúcej grafike a sľubne vyzerajúcej hrateľnosti vyslúžil aj akčne ladený Black Myth: Wukong, ktorý je rovnako postavený na Unreal Engine 5. Jeho vydanie je naplánované na budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP