Unikla väčšina parametrov pripravovaného procesoru Huawei Kirin 950

Teraz čítate
Unikla väčšina parametrov pripravovaného procesoru Huawei Kirin 950

Huawei, tak ako Apple alebo Samsung, používa takmer vo všetkých svojich smartfónoch svoj vlastný procesor. Ten má názov Kirin a teraz sa chystá najnovšia verzia 950.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

O pripravovanom procesore od Huawei, Kirin 950, sme už dávnejšie počuli pár informácii, ale všetko boli len dohady. Teraz tu máme takmer všetky parametre, ktorými bude procesor poháňať smartfóny od Huawei. Bude sa jednať o 8-jadrový 64-bitový procesor, ktorý bude mať maximálnu taktovaciu frekvenciu až 2,4 GHz. Obsahovať bude 4 Cortex-A72 jadrá a 4 Cortex-A53. Grafický čip bude Mali T880 a zvukový koprocesor bude Tensilica Hi-Fi 4 DSP.

kirin 950

O bezpečnosť, konektivitu a senzory sa postará i7 koprocesor. Kirin 950 bude podporovať fotoaparát až do 42 MPx, LTE Cat. 10, USB 3.0, Bluetooth 4.2, LPDDR4 RAM a pamäte UFS 2.0, eMMC 5.1 a SD 4.1. Oficiálne by mal byť predstavený s nejakým smartfónom od Huawei ku koncu tohto roka.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Denis Bryndza
Som študent strednej školy, študujem odbor informačné technológie a o mobilné zariadenia sa zaujímam viac ako dva roky. Okrem mobilných zariadení rád hrám hry na konzolách, PC, svojom smartfóne a rád počúvam hudbu.
  • stanley

    mohol by to byt huawei honor 7 plus ;-) (dufam ze aj bude-tipujem ze vyjde niekedy koncom roka-resp pocas jesene)