Nevieme, či si ešte pamätáš na dobu, kedy každý únik informácií očakávanej novinky herného alebo technologického segmentu predstavoval obrovské prekvapenie a s ním spojené aj nadšenie fanúšikov.

V dnešnej dobe však tieto úniky hrateľnosti alebo dizajnu sršia skepticizmom, čo sa rozhodne vzťahuje aj na nové ukážky hrateľnosti Assassin’s Creed Valhalla, ktoré sa čírou náhodou objavili na Reddite.

Tri videá odhalili takmer všetky zásadné prvky hrateľnosti očakávanej novinky od Ubisoftu s naplánovaným predstavením na koniec tohto roka. Zvýraznené a podčiarknuté – väčšina aspektov hernej náplne pôsobí akoby vypadla z oka predchádzajúcemu dielu Odyssey.

Tri desaťminútové ukážky odhaľujú boj z blízka a interakciu s nehrateľnými postavami za prítomnosti ženskej verzie hlavnej postavy . Ukážky rovnako naznačujú prehĺbenie RPG prvkov, návrat lodných bitiek a ako sme už raz písali, zameranie sa aj na dobývanie nepriateľských pevností, ktoré by mali tvoriť zásadný prvok hrateľnosti Valhally.

Vizuál, spôsob prechádzania herným svetom a rozhranie takmer do bodky kopíruje minuloročný Odyssey, no na bližšie informácie si budeme musieť počkať do 12. júla, kedy Ubisoft sľubuje hlbšie priblíženie nového Assassin’s Creed na konferencii Ubisoft Forward.

Keďže ide o obrovskú porciu informácií, pravdepodobne prameniacich z vývojárskych radov, 30 minút hrateľnosti bude v najbližších hodinách s určitosťou stiahnutých z obehu.

Assassin’s Creed Valhalla príde koncom roka na PC, Xbox One, PS4 a ako štartovací titul novej generácie konzol. Príbeh nás zavedie do vikingských dôb starodávneho Anglicka, kde Ubisoft postaví hráča do roly dobyvateľa Eivora núteného opustiť rodnú Škandináviu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom