Dlho očakávaný trailer na tohtoročný Assassin’s Creed je tu. Včera viacerí z nás so zatajeným dychom čakali, čo štúdio ukáže, no po 8 hodinovom sledovaní grafika Bosslogic sme sa dočkali len brutálneho artworku a názvu hry. Valhalla však dostala práve príbehovo orientovaný trailer, ktorý prezrádza viaceré kľúčové prvky a ukazuje hlavného hrdinu.

Hru Assassin’s Creed Valhalla ako viaceré predchádzajúce tituly sprevádzali početné úniky informácií, na ktoré sme sa pozreli aj my. Jedným z tipovaných aspektov novinky bolo zasadenie ďalšieho príbehu, kedy mnohé zdroje poukazovali na vikingskú kultúru.

Včerajšie osemhodinové čakanie tieto fámy potvrdilo, prinieslo názov pokračovania a termín prvej ukážky. Trailer je tu a aj keď neukazuje ani štipku hrateľnosti, pozorné oko si všimne viaceré prvky, ktoré by mohli v akomkoľvek aspekte ovplyvniť výslednú hru.

V prvom rade, filmový trailer sa nesie v podobnej atmosfére ako tomu bolo v prípade úvodu Assassin’s Creed Odyssey. Podľa záberov sa okrem obrovských bitiek vrátia aj lodné boje a budovanie impéria, ktoré lemovali hrateľnosť niekoľkých predchádzajúcich dielov.

Trailer s historicky orientovaným monológom na pozadí predstavuje vikingskú kultúru a nórsky klan na čele s hrdinom Eivorom. Ten ukončuje trailer bojom jeden na jedného s evidentne silnejším nepriateľom, kde hlavnú úlohu zohráva skrytá čepeľ identická pre assasínov.

Hrateľnosť bude už tradične pozostávať z objavovania obrovského otvoreného sveta, tentokrát zasadeného do Anglicka v 9. storočí. Valhalla v porovnaní s ostatnými dielmi série sa bude viac sústreďovať na RPG prvky, budovanie zázemia a osídľovanie pevností.

Už včera bolo známe, že na hra pracuje 15 štúdií. Assassin’s Creed Valhalla vyzerá podľa ukážky náramne dobre a my sa už nevieme dočkať, koľko výkonu titul z aktuálnych konzol a PC túto jeseň vytiahne. Hra by mala vyjsť aj na nové konzoly Xbox Series X a PS5, kde bude zrejme figurovať ako štartovací titul.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom