Hlavný výkonný riaditeľ spoločnosti Apple, Jeff Williams, na podujatí v Taiwane pri príležitosti oslavy 30. výročia výrobcu čipov TSMC povedal, že umelá inteligencia zmení svet. 

Apple vsadil na umelú inteligenciu bez Samsungu

Spoločnosť TSMC je zodpovedná za výrobu procesorov A11 Bionic, ktoré Apple nasadil do tohtoročných iPhonov. Aj napriek tomu, že Samsung sa chce vrátiť do pozície dodávateľa čipov pre budúcoročné modely od Apple, predseda spoločnosti TSMC Morris Chang popísal vzťah taiwanského výrobcu s Apple ako „intenzívny“. Preto sa skôr očakáva, že Samsung sa späť do pozície výrobcu procesorov pre Apple nedostane.

Budúcnosť patrí umelej inteligencii

Na spomínanom podujatí Jeff Williams povedal: „Myslím, že sme v inflexnom bode a spojenie výpočtovej techniky v zariadeniach s potenciálom umelej inteligencie môže skutočne zmeniť svet.“ Na jednej strane vyhlásil, že smartfóny vidí ako hlavnú platformu využívajúcu umelú inteligenciu spolu s aplikáciami, ktoré v budúcnosti budú využívať umelú inteligenciu naplno. Na druhej strane však povedal, že Apple nebude limitovať umelú inteligenciu len na iPhony.

Umelá inteligencia nie len v smartfónoch

Williams vidí potenciál umelej inteligencie a hovorí, že môže napríklad zmeniť spôsob poskytovania zdravotnej starostlivosti. Je totižto presvedčený, že priemysel je „zrelý“ pre zásadnú zmenu.

„Myslíme si, že rámce, ktoré máme spolu s „neurálnym enginom“, ktoré sme vložili do telefónov a do hodiniek, považujeme za obrovskú časť budúcnosti a veríme, že tieto rámce umožnia vývojárom vytvoriť aplikácie, ktoré budú robiť stále viac a viac v tomto segmente, takže si myslíme, že telefóny budú hlavnou platformou umelej inteligencie.“- Jeff Williams, COO Apple.

Konkurenčný boj bude viac než zaujimavý

Apple teda vsadil na umelú inteligenciu, no v tomto segmente nie je sám. Druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, Huawei, len nedávno predstavil Mate 10 / Mate 10 Pro. Tieto smartfóny používajú procesor Kirin 970, ktorý taktiež využíva umelú inteligenciu. Bude teda viac než zaujímavé v budúcnosti pozorovať výrobcov a konkurenčný boj v segmente umelej inteligencie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP