Knihy spisovateľky J.K. Rowling, ktoré opisujú príbehy mladého čarodejníka Harryho Pottera, patria k najznámejším literárnym dielam po celom svete. Hlavná dejová línia sa síce dostala do finále pred pár rokmi, no teraz tu máme krátke pokračovanie, ktoré vzišlo „z pera“ umelej inteligencie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Novú kapitolu v známom príbehu vytvorili v spoločnosti Botnik Studios. Ide o 4-stranové dielo, ktoré dostalo zaujímavý názov: Harry Potter a portrét toho, čo vyzeralo ako veľká hromada popola. Na jeho tvorba sa výraznou mierou pričinila umelá inteligencia. Už podľa názvu je teda jasné, že pôjde o poriadne bizarné dielo.

Ešte než sa umelá inteligencia pustila do tvorby, prebehol najskôr proces tréningu jej algoritmov na siedmych pôvodných knihách od autorky J.K. Rowling. Následne sa už program dostal k „písaniu“ a začal navrhovať text novej kapitoly. Návrhy ešte spracovávali ľudskí autori, aby tak dodali príbehu čitateľnejšiu formu.

Poriadny úlet

Výsledkom takejto spolupráce človeka a programu je veľmi netradičné dielo. V pokračovaní príbehu Harryho Pottera nechýbajú starí známy – Ron, Hermiona či Voldemort, no a ďalej je to už mix všetkého možného. Počas čítania krátkej kapitoly natrafíš napríklad na situácie, kedy Ron zje rodinu Hermiony, alebo na tlieskajúcich „smrťožrútov“. Toto je teda rozhodne veľmi bizarné pokračovanie príbehu Harryho Pottera, no práve vďaka tomu aj celkom zaujímavé a vtipné. Prečítať si ho môžeš na stránkach Botnik Studios.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
75%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]