Knihy spisovateľky J.K. Rowling, ktoré opisujú príbehy mladého čarodejníka Harryho Pottera, patria k najznámejším literárnym dielam po celom svete. Hlavná dejová línia sa síce dostala do finále pred pár rokmi, no teraz tu máme krátke pokračovanie, ktoré vzišlo „z pera“ umelej inteligencie.

Novú kapitolu v známom príbehu vytvorili v spoločnosti Botnik Studios. Ide o 4-stranové dielo, ktoré dostalo zaujímavý názov: Harry Potter a portrét toho, čo vyzeralo ako veľká hromada popola. Na jeho tvorba sa výraznou mierou pričinila umelá inteligencia. Už podľa názvu je teda jasné, že pôjde o poriadne bizarné dielo.

Ešte než sa umelá inteligencia pustila do tvorby, prebehol najskôr proces tréningu jej algoritmov na siedmych pôvodných knihách od autorky J.K. Rowling. Následne sa už program dostal k „písaniu“ a začal navrhovať text novej kapitoly. Návrhy ešte spracovávali ľudskí autori, aby tak dodali príbehu čitateľnejšiu formu.

Poriadny úlet

Výsledkom takejto spolupráce človeka a programu je veľmi netradičné dielo. V pokračovaní príbehu Harryho Pottera nechýbajú starí známy – Ron, Hermiona či Voldemort, no a ďalej je to už mix všetkého možného. Počas čítania krátkej kapitoly natrafíš napríklad na situácie, kedy Ron zje rodinu Hermiony, alebo na tlieskajúcich „smrťožrútov“. Toto je teda rozhodne veľmi bizarné pokračovanie príbehu Harryho Pottera, no práve vďaka tomu aj celkom zaujímavé a vtipné. Prečítať si ho môžeš na stránkach Botnik Studios.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom